Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Romlott yoghurtot ettem ami 1...

Romlott yoghurtot ettem ami 1 hete lejárt. Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Egy kicsit fáj a hasam de még csak fél órája ettem mi lehet később? Lehet valaki nagyobb bajom tőle vagy csak hasfájás/hasmenés?

2018. ápr. 15. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Érezted is, hogy romlott? Az, hogy mi a lejárati idő, egy dolog. Ha hűtőben volt, még simán ehető is lehet. Amúgy ha valóban romlott volt, hasmenésed lesz maximum.
2018. ápr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1hét nem igazán sok idő..Ha gondosan volt a hütőben tárolva, akkor lényegében még jó..

Az a dátum azért nem pontos..

Ha szerintem 1órán belül nem hányod ki, akkor maximum fosni fogsz utána, de amúgy nagyobb bajod nemhinném.

2018. ápr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet hányingered, hasmenésed, esetleg hányhatsz is, de kb. 1 nap alatt át fog menni rajtad. De az is lehet, hogy semmi bajod nem lesz tőle. Igazából van, hogy hűtőben sok minden még lejárati idő után sem lesz rossz, nem okoz gondot.
2018. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Mark Zuckerberg személyesen jön leróni a kegyeletét, amiért ilyen hősies dolgot műveltél!

Amúgy semmi.

2018. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem volt rossz íze, akkor semmi bajod nem lesz tőle, nem volt romlott még.
2018. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors vàlaszokat. Amúgy kicsit hasmenéses van még fáj a hasam de azon kívül még semmi.
2018. ápr. 15. 17:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen és olcsón lehet semlegesíteni a mikrobatenyészeteket a gyomorban:


Vásárolsz élelmiszeboltban gyömbér port, vagy kurkuma port, kb 100-200 Ft

egy zacsi ( általában 10 - 30 gram körüli egy zacsi).


Én rendszeresen így alkalmazom:

egy késhegynyit (negyed mokkáskanál) felnyalsz, nyáladdal jól elkevered kb fél percig, majd lenyeled. TEHÁT SZÁRAZON vedd a szádba, mert akkor kellően tömény, de hogy ne tapadjon, tehát keverd el a nyáladdal legalább fél percen át.


Általában 5-10 perc múlva hatni szokott pl gyomorégésnél, de ha nincs tünet, akkor is jó hatású, univerzális anyagok a gyömbérfélék (a kurkuma is gyömbérgyökérféle).


Ha biztosra akarsz menni (vagy más esetben, amikor még mindig ég a gyomor negyed óra múltán is), akkor még egyszer ennyi adaggal megismétled.


Eleinte fura az íze, de pár alkalom után megszokja az ember ilyenformán.


(Persze ízletes is tud lenni, megfelelő ételekhez keverve, de akkor csupán fűszer a funkciója, és sokkal kevésbé gyógyhatású, mint ha az itt írt módszerrel teszed.)


Ha biztosra akarsz menni, akkor fél óra különbséggel tedd ugyanezt étkezési szódabikarbónával (de általában bármelyik, gyógyszertári és élelmiszerboltbeli szódab. jó).


A sorrend mindegy, kezdheted szódab-val, majd fél óra múlva gyömbérrel. Vagy fordítva.

2018. ápr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
na milett?
2018. ápr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát igazából egy kis hasfájás, hasmenéses kívül semmi bajom nem lett és most már jól vagyok
2018. ápr. 16. 18:58
 10/10 A kérdező kommentje:
És nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2018. ápr. 16. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!