Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik epehólyag nélkül élnek?

Figyelt kérdés
Miben változott azóta a közérzetük? Étrendjük? Vannak-e kellemetlen tünetek (hasmenés, hányinger)? Megbánták-e a műtétet (már ha nem volt életveszély persze)? Esetleg sokkal jobb azóta minden és ehetnek bármit?

2018. ápr. 18. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a műtét előtt havonta-kéthavonta begörcsöltem a legváratlanabb ételektől is. Értem ezalatt pl. narancslé, zabpehely, paradicsom, sárgaborsó. És az volt a fura, hogy amitől először görcsöltem, utána simán meg tudtam enni.


Műtét után 6-8 hét diétát mondott az orvos, gyakrolatilag már a 3. hét után elkezdtem visszaépíteni a különböző ételeket lassan, fokozatosan.


Azóta egyszer sem görcsöltem, és még a gyomorsavam is megszűnt.


Viszont anyukámnak is volt műtétje, kb. másfél évvel előttem, neki még mindig vannak panaszai, pl. hasmenés, időnként görcsök, és úgy néz ki laktózérzékeny is lett. Nem tudjuk, ehhez van-e köze a műtétnek

2018. ápr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Nekem volt, életem legjobb döntése volt... A műtét előtti fél évben a natúr sült csirkét is le kellett szalvétával itatni, hogy véletlenül se görcsöljön be. Az egész életvitelem tarthatatlan volt, babakajákon, ropin éltem szinte. A műtét utáni gyógyulás fiatalon nagyon gyorsan megy. Nekem azt mondták, hogy még 3 hónapig diétázzak úgy, ahogy eddig, de a műtéttől számított második hétben már próbálgattam ezt-azt, a harmadik héttől meg úgy étkeztem, ahogy csak akartam. Ami nekem megmaradt viszont, hogy a fokhagymát, fokhagymás ételeket egyáltalán nem bírom, hányingert, hasmenést okoznak. Kis mennyiségtől is gyakran van teltségérzetem még így 2 évvel a műtét után is, de ez amúgy nem zavaró, csak zsíros ételekből nem tudok sokat enni. Minden más OK. Azt bánom, hogy nem csináltattam meg hamarabb, hanem szivattam magam feleslegesen.
2018. ápr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a biztatást! Megvolt a műtét! Minden rendben volt. Azóta is sokkal jobban érzem magam. :)

(Megj.: A laktózérzékenység az szerintem más miatt van, nem a műtét miatt. Párom is lakt.érz. és neki valami enzimhiány okozza. Meg a doki szerint a korral jár, meg genetika. Van aki bírja, van aki nem. :) ) Szerencsére nagyon finom a rizstej. ;)

2018. júl. 7. 22:16
 4/4 sassszem ***** válasza:
3 napja vették ki az epehólyagomat a kövek miatt. Diétáznom kell és szépen fokozatosan àllhatok vissza a normális étkezésre.
2019. márc. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!