Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amióta hazaértem, állandóan...

Amióta hazaértem, állandóan innom kell. Ez normális?

Figyelt kérdés

Nem szokott ilyen lenni, mai nap meg (érdekesen fog hangzani) a számban érzem, hogy szomjas vagyok, persze iszok kb.3,5dl-t, aztán pár perc múlva megint ugyanez. És már teljesen tele vagyok a sok vízzel, és még mindig szomjas vagyok.


Ez nem troll kérdés, nagyon is zavar, és nem tudom mitől lehet. Ha valaki tud segíteni, légyszi írjon!



2018. febr. 27. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Lehet magas a cukrod, cukorbeteg vagy.

Én amióta hazajöttem (du. 16.00), kb, 1 bögre teát + 1 pohár gyümölcslevet ittam.

2018. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez elég ijesztő. De azért köszi!


Jah azt nem írtam, hogy fél hétkor értem haza, és azóta kb. 1litert ittam. Volt benne egy 3dl szénsavas citromos üdítő is, hogy a savanyú hátha csillapítja a szomjam. Egy kicsit segített csak. Mindemellett 16éves lány vagyok, barnakenyéren "élek", mondjuk ma becsúszott 2péksüti... Meg sportoltam kb. 2órát.

2018. febr. 27. 22:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Attól, hogy egyszer szomjasabb vagy még nincs semmi bajod. Sportoltál meg.valószínű kevesebbet ittál és picit kiszáradtál. Majd ha 2 naponta lesz.ilyen akkor kezdj el aggódni
2018. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sportolni szoktam rendszeresen, és nem arra sportnak nevezett lötyögésre gondolok...


Rendben, köszönöm!

2018. febr. 27. 23:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen, nálam elég gyakori, de én már 5 decis korsót használok, ha eszembe jut, hogy ezt tegyem. Néha eggyel megiszom, egy másikkal felhozok, nem sokáig tart. Csuda tudja, miért, sokszor ilyen ivós vagyok, főleg este, főleg, ha itt ülök a gépnél 3 órát, az kegyetlen. Kissé abnormális, tudom, de nagyon vízfüggő vagyok, még jobban, mint ami elvárható.


Sokan számolnak be róla, hogy a sima víz nem oltja a szomjukat, nálam is előfordul, olyankor iszom szódát, az valahogy jobb.


Csak emiatt nem gondolnék semmi rosszra.

2018. febr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Közben, hogy írtam, elfeledkeztem a kenyerekről... Nos, ez roppant száraz táplálék, nyilván több kell. A sport is ilyen. Ismerek olyat, aki akár kenyér alapú reggeli, akár futás hatására délig megiszik 2 liter vizet s délután sem áll le a dologgal. Nedves táplálék és bicaj? Fél liter egész nap. Nincs ebben semmi különösebben meglepő.

Én is ilyen sport hatására iszonyúan ivós vagyok. Hosszan nem edzek, de egy teljes testes edzés bő 1 liter víz, ha nincs meleg. De egy énekpróba is több pohár víz, a többiek nem isznak, én folyton. Vannak egyéni különbségek.

2018. febr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A cukrodat nézesd meg a biztonság kedvéért, ha holnap is szomjazol.
2018. febr. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönööm!😊
2018. febr. 28. 00:41
 9/9 anonim ***** válasza:
én van amikor fél óra alatt másfél liter vizet iszok, de nem vagyok cukorbeteg
2018. ápr. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!