Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Azok a baktériumok melyek...

Kuthulu kérdése:

Azok a baktériumok melyek "ekcémás" jellegű tünetet váltanak ki, milyen antibiotikummal pusztíthatók el?

Figyelt kérdés

KÉRDÉS:

Tud valaki ajánlani jegyzetet, könyvet ahonnan tájékozódni tudok vagy orvost aki felír nekem antibiotikumot?


Mindenféleképpen kifogom próbálni ha más nem akkor a vénynélküli Meromycin-t, mert az nem megoldás, hogy a 15. bőrgyógyász is leráz és nem küldd tovább vagy nem ajánl további lehetőségeket.


Orvosi szakkönyvekben olvastam az ekcémás tünet a lelki okok mellett ezer dologtól kialakulhat többek közt vírus, gomba, baktérium is kiválthatja a tüneteket.



2011-ben kezdődő apró piros folt jelent meg az arcomon majd 2015-től durván elterjedt.

(Szemöldökön és alatta, orrtő)


Életem küzdelmes volt minden téren. (család, egzisztencia)

Tipikusan végig jártam minden orvost, minden terápiát.

(Család Állítás, pszichológia, theta heeling,belgyógyászat,vérvétel vírusszűrés,stb..szellemgyógyászat)


Gatyám is ráment...


A szokásos lelkibetegség szöveggel jött minden orvos.

Az életemben lévő problémákat kínkeservesen, de megoldottam.

Átformáltam az életemet,nincs bennem harag és félelem, a múltamra is építőjelleggel gondolok, jól érzem magam.

Megszűntettem a pánikbeteségemet, stb...szóval kiegyensúlyozott életet élek, de csak terjed tovább ez a folt.


Egyedül ami NEM szteroid tartalmú, az a TETRAN krém, ami segít enyhíteni a tüneteket.

Ez pedig szélesspektrumú antibiotikum.

Ebből arra következtetek, hogy antibiotikum szedése lehet kiirtaná a testemben lévő kórokozókat.

Nem preferálom a gyógyszereket, ezért is hagytam utoljára.(Amúgy 20 éve kaphattam antibiotikumot)



Új medicinás és természetgyógyászati tanácsokat nem kérek mert én is azt gondolom a betegségek nagyrésza lelki eredetű

, de amikor valakiben például rák alakul ki lelki okok miatt, van olyan helyzet mikor már csak az orvosi beavatkozás segít!



2018. ápr. 22. 15:31
 1/6 anonim válasza:

Nekem mikor súlyos ekcémám volt, a bőrgyógyász egy Aktil nevű antibiotikumot írt fel, ebből naponta 3-mat kellett bevenem, felírt még valami erős antihisztamint, nem tudom a nevét, mellette pedig Elocom-ot (szteroidos krém), az arcomra pedig Protopicot (nem szteroidos) kenőcsöt kellett használnom. Emellett minden fürdésnél Eucerin olajos tusfürdőt használtam/használok, és minden nap 3-4-szer kellett a testemet bekenni a fent írt krémekkel, de nagyon fontos hogy mellette valami hidratáló kenőcsöt is kenj magadra. Nekem atópiás dermatitiszem van, szóval lehet nem ugyan az a bajunk, de nekem a fenti dolgok segítettek.

Az meg egyszerűen nevetséges hogy a bőrgyógyászok elhajtanak...Nem tudom hogy hol laksz, de nagyon átérzem a helyzetedet, énis majd megőrültem mikor elküldtek egy vérvételre, nem jött ki semmi eredmény, erre rámcsapták az ajtót, hogy nem tudja mi a bajom. Kabaré.

Remélem nemsokára jobbul a helyzeted.

2018. ápr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon jó!


Egészen váratlan válasz!

Köszönöm szépen!


Már Budapesten élek és azt gondoltam itt egyből gyógymódot kapok, de tévedtem.

2018. ápr. 22. 19:31
 3/6 A kérdező kommentje:

Hogyan alakult a kezelés után?

Megmaradtak a tünetek csak enyhébben vagy időnként előtörnek?

2018. ápr. 22. 19:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudom már majdnem minden természetes megoldást kipróbáltál már, de adsz még egy esélyt egy terméknek? Tudod a gyógyszer előtt még egy utolsó :)
2018. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Első vagyok.

Ezutá a durvá 2 hétig tartó kezelés után nekem nagyon sokat javult a bőröm. Én is addig kerültem a gyógyszereket, de főleg a szteoidos krémeket, ameddig csak tudtam, de van amikor muszáj gyógyszeres kezelést alkalmazni.

Miután ezek a gyógyszerek és krémek elmúlasztotta a gyulladást, tovább kellett kennem ápoló kenőcsökkel. Azért nem írok nevet, mert akárhány ekcémás emberrel találkoztam, mindenkinek más jött be, mert pl. amíg nekem a Lush termékei segítettek, lehet hogy te allergiás vagy az egyik összetevőre, így sajnos a kenőccsel legtöbbször sokáig kell kísérletezni.

Azóta is megvan az ekcémám, hiszen az enyém genetikus, tehát nem kontakt, nem kifejezetten a por vagy az állatszőr okozza, de megfelelő kezeléssel teljesen kordában lehet tartani. Néha itt-ott előjön, de össze sem lehet hasonlítani a két állapotot. Ha meg valami nagyon nagyon ritkán mégis előhozza, bekenem elocommal, illetve protopiccal, enyhül, és pár nap alatt rendeződik.

Egy dolgot viszont fogok ajánlani, érdemes megpróbálnod, hátha segít enyhíteni az ekcémádat, viszont ez csak akkor segít hogyha a gyulladás már lement, inkább csak hozzájárul a tünetmentes állapot fenntartásához. A dm-be, reformházakba illetve patikákba lehet kapni Dr.Chen Algás Ligetszépe kapszula a neve, kékes dobozban árulják, én 60 db-os kiszerelésben szoktam venni. El sem tudom mondani mennyit segített nekem. Én nem nagyon hiszek a vitaminokban/étrendkiegészítőkben, viszont az én esetemben észrevehető volt a különbség amikor szedtem egy hétig meg amikor nem. Nem mondom hogy egy csodaszer, de mindenképpen érdemes megpróbálni. Ja és 100% természetes, szóval bónusz pont, viszont van benne egy kis szójaolaj, ha allergiás vagy akkor csak óvatosan, vagy kérdezd meg a patikust.

A legfontosabb viszont hogy soha ne hanyagold el. Solszor fárasztó napközben időtszakítani arra hogy bekend magad, de csak így tartható fent a tünetmentesség.

Még egy dolog, nem tudom hogy csináltak-e már neked allergiatesztet, ha nem akkor egy NORMÁLIS bőrgyógyász ingyenesen is be fog ajánlani egyre, azt érdemes lenne még megcsináltatni.

Jobbulást!

2018. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszóló!


Hálás vagyok az értékes információkért!

Ezek olyan részletek amiket más évekig próbálgat én meg most megkapom egészben.

Időt spóroltál nekem és megerősítettél az eddigi elképzelésemben.

Nagyon jó érzés így segítséget kapni. Feldobtad a napomat, hetemet vagyis innentől kezdve

nagyobb erőbedobással lelkesebben dolgozok a probléma megoldásán.


Én is kívánok neked egészséget!

Köszönöm szépen!

2018. ápr. 23. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!