Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lábszárfekélyem kapcsán...

Donáth Gyula kérdése:

Lábszárfekélyem kapcsán ruvarriasztási megoldást ki tud? A nyílt sebet (fekélyt) bárhogy kezelem, marad annyi szaga, amit ha szabadban, nyugiban vagyok, a légy megérez. Hogy előzzem meg hogy rászálljanak, netán be is köpjék a fekélyt és/vagy tájékát?

Figyelt kérdés

Mivel gyakori, hogy szabadban társaságban ülve végzem teendőimet, a ”légYiveszély” iránti kitettségem nem csekély. Ugyanakkor természetesen az is igen fontos célom, hogy zárt térben ülve-állva tartózkodva a velem egy térben levő emberek ne bántó szaghatásként érzékeljék jelenlétemet. Légmentesen lezárni meg nem szeretném a fekélyt és a környékét (mindez lassan de biztosan és folyamatosan nedvedzik), mert azt hallottam, valamekkora mértékben azért kell annak levegőznie is.

Bár nem a reklám helye, ideírom, hogy Grassolind nevű nagylyukú, paraffinnal átitatott gézt rakok a sebre és a nedvedző felületre, arra több réteg sima gézt, végül – szégyen, nem szégyen – olyan betétet rakok mindezeknek a tetejére, mint amit a hölgyek használnak a nehéz napokon. (Természetesen nem tamponról van szó.) Utóbbival a lábbelimet is vélem védeni, meg hogy ne tocsogjak a nyirokban. Mindezt Peha-haft kötésrögzítővel rögzítem. Bocs a naturalisztikus leírásért.

A leírt borogatáson sajnos, tapasztalatom szerint, keresztül tud támadni a légy!



2018. ápr. 24. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is a gézt akartam javasolni. Kérdezz meg egy orvost szerintem
2018. ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a kezelőorvosod. Annak idején volt olyan próbálkozás, hogy vérellátóból beszerzett lejárt trombocita készítményt kentek külsőleg a fekélyre, ami az esetek egy részében segített a gyógyulásban (a trombocita növekedése faktor révén).
2018. ápr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!