Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt valakinek már hosszabb...

Volt valakinek már hosszabb ideig tartó hasmenése?

Figyelt kérdés
Már egy hónapja hogy antibiotikumot szedtem, onnantól kezdődött. Szedtem utána probiotikumot egy darabig, de még mindig nem jó. Emellett tiszta ideg vagyok, nem érzem jól magam. Görcsölni csak ritkán szokott a hasam, de akármit eszek, nem változtat a helyzeten. Emellett a színe is sárgás barna.
2018. ápr. 26. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A diéta betartása alapvető: fehérjét és zsírt tartalmazó élelmiszer fogyasztását lehetőleg mellőzni ill. diéta után csak lassan visszatérni a "normál" étrendre. Száraz, összetett szénhidrátok fogyasztása (pirított kenyér, kétszersült, háztartási keksz), de semmi cukorféle, tehát gyümölcsöt tekintve is csak reszelt alma és reszelt sárgarépa. Héjában főtt krumpli sózva, legfeljebb minimális vajjal. Fekete (csersavas) tea, esetleg kevés kávé. A bélflóra korábbi összetétele csak lassan áll vissza. több nap-1 hét után kifejezetten lassan szabad visszaállni a normál, korábbi étrendre, de ez is 1-2 hétig tartson. Egyébként széntablettát lehet beszedni és görcsölés jelentkezésekor napi egyszer 1/4 - 1/2 Bolus adstringens tabletta is megengedett pár napig.
2018. ápr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja hát akkor értem miért van ez, nem kellett volna a tegnapi 4 tojás meg a füstölt lazac.
2018. ápr. 26. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!