Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha vérnyomás csökkentőt kell...

Ha vérnyomás csökkentőt kell szednem akkor azt életem végéig kell szednem? Mert nem mindig magas.

Figyelt kérdés
150/100 ra kiszokott ugrani, de átlagban 125/85 szokott lenni.
2018. ápr. 28. 10:15
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, azt életed végéig, hacsak nem valami betegség az oka, amit kikezelnek.
2018. ápr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan élelmiszerek és egyebek, amik - hosszú távon és rendszeresen fogyasztva - csökkentik a vérnyomást. Nincs saját tapasztalatom, de úgy gondolom, hogy ha tartósan beáll egy normál érték, akkor azután már nem kell gyógyszert szedni.
2018. ápr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
En is azon gondolkozom, fokhagyma és barátai.
2018. ápr. 28. 13:36
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Először tudni kellene mi okozza.

Állítólag a stevia ízesítő jó erre, cukor helyett.

2018. ápr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbálj mellette mozogni, hosszútávon csökkenti a vérnyomást.

Válts életmódot.

Kevesebb stressz.

Ha betegséged van ezek is hozzájárulnak, hogy jobban legyél.

A végére akár elhagyhatod a gyógyszereket is.

2018. ápr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Edzek, 13% os testzsírom van 185/80 kg. Igen dohányzom, de alkohol semmi. Túlzottan fűszeres, olajos, zsíros ételeket és cukrot alapból nem eszek. Néha kicsit stresszes vagyok. 25/f
2018. ápr. 29. 22:14
 7/9 anonim ***** válasza:

A dohányzás is emeli a vérnyomást. Próbálj róla leszokni, ha kell segítséggel.


Ha van akarat erőd és jobban akarod érezni magad sikerülni fog. :)

2018. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen kell szedned, és azért megy le normálra mert a gyógyszer segít. Most mondhatod azt hogy aznap nem vetted be, akkor is hathat a gyógyszer mert én már próbáltam alkudozni így az orvossal hogy 2 napig nem vettem be semmilyen gyógyszeremet és tartotta a normál értéket. Az orvosom azon kívül hogy lecseszett mondta hogy a gyógyszernek idő kell mire kiürül a szervezetemből és azért van még normálon mert még van némi hatása, de ha további napokat hagyok ki újra megfog emelkedni de akkor már panaszaim is lesznek, ahogyan akkor nem volt amikor egy rutin vizsgálaton kibukott a dolog. Persze mondta hogy ha olyan betegségem lenne aminek kezelésével helyre állna akkor más lenne a helyzet, de mivel öröklődő betegség miatt magas a vérnyomásom, mert semmit nem találtak teljes kivizsgálásokon, így mondta hogy ezt életem végéig szednem kell, legfeljebb pár évente változhat a gyógyszertípus, de ennyi.
2018. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bár nekem lenne ilyen alkatom. Igaz, a te korodban voltam izomzatilag a csúcson, olyasmi, mint most te. F/42
2020. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!