Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A különböző torokfájásra való...

A különböző torokfájásra való szopogatós tabletták, hogy "ölik meg a vírust"?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam a vírus nem élőlény így megölni sem lehet, csak az immunrendszerünk tudja valahogy szétszerelni vagy bekebelezni.
2018. ápr. 28. 11:19
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
71%

Sehogy. Kamu az egész meg marketing.

Vírus ellen ezek nem hatnak.

2018. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sehogyan sem. Maximum a gyulladást csillapíthatják, esetleg ha van antibiotikum tartalmuk, akkor bakteriális fertőzés ellen lehetnek jók. De arra jó a fokhagyma is vagy a grapefruitmag csepp.

Őszintén szólva, nekem ezekből a szopogatótablettákból még egy sem segített, úgyhogy már jó ideje nem használok ilyet, nem emlékszem, van-e antibiotikum bennük, de nem hiszem, mert azt azért nem szoktak csak úgy vény nélkül árulni.

2018. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Így van, jobban jársz ezekkel a cseppekkel vagy gyümölcsökkel vagy házi praktikákkal, antibiotikum meg vény nélkül nem kapható.
2018. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Jelenleg felépülőben vagyok egy mononucleosis-ból, 1,5 héten keresztül alig bírtam nyelni is, kaptam Osztrákból valamilyenféle szopogatótablettát, nem mentolos volt, cukorka íze volt és kinézete is, amikor abból elszopogattam, akkor tudtam nyelni és nem fájt pár óráig sem a torkom, sem a mandulám, a magyar szopogatótabletták közül viszont egy sem segített, pedig az orvos ajánlotta ezeket!

Helyrehozni viszont nem ezek hoztak helyre, meg nem is a segédgyógyszerek, hanem a fokhagyma, az nagyon szépen helyretette a mandulámon lévő egybefüggő réteget és visszahúzta a nyirokcsomóimat is a manduláimmal együtt.

2018. ápr. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. ápr. 29. 09:52
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem a hagymánál nincs jobb. Ezek a szopogató tebletták csak a pénzedet viszik. Nem tudom külföldön milyenek vannak, ezek szerint azok jobbak, de az egyik ilyen céget meg is bírságolták, mert nem volt egyáltalán hatásos.
2018. ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#4 De amik segítettek, azok sem a vírust ölték meg, hanem a gyulladást vitték le és a bakteriális felülfertőződést gátolták. A mononukleózis vírusa pedig tipikusan "halad" a szervezetben. Nekem is először torokra, mandulára, nyirokcsomóra ment, azután a májra, azután a gerincvelőre, és egy idő után ezek maguktól is rendbe jöttek, csak tüneti kezelést kaptam.
2018. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, tudom, hogy nem a vírust ölték meg, mononucleosis-ra nincs kimondott gyógyszer.
2018. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!