Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy 17 éves fiúnak akinek epe...

Egy 17 éves fiúnak akinek epe problémái és szívritmus zavara van hány földi évet jósolnátok?

Figyelt kérdés
Sajnos 4 éves korom óta küzdök epe problémákkal. Az emésztésem sose müködött jól. 1 hónapja csináltak rajtam szív MRI-t a Városmajori SOTE klinikán. Az eredmény sajnos szívritmuszavar lett. Igazából egész életemben egészségügyi problémákkal küzdöttem. Kb 3 hetente beteg vagyok. Rengeteget vizsgáltak de már belefáradtam. Az epém miatt rengeteget kellett ágyban feküdnöm de imádtam az úszást meg a sportot. 2018 március 26-tól ez bezárult. Megszünt. Tilos. Nem sajnáltatom magam de nem sajnálom a szüleimet, mert az életük abból állt, hogy engem fuvaroztak és vittek ide-oda, hogy jobb legyen. Szegény édesanyámat néha hallom este imádkozni, hogy adjon már nekem az Isten egészséget. Utána olvastam a bajaimnak és sokan azt mondják, hogy hamarabb fogok meghalni mint az átlag. Nem tudom ebből mi igaz dee szerintetek. Valakinek volt ilyen , ennyi idős korában? Úgy vagyok vele, hogy halljak meg korábban de ne menjen rám a szüleim és a családom egészsége és kiegyensúlyozottsága.
2018. ápr. 28. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Látatlanba senki nem tudja megmondani ki meddig fog élni. Bárki bármikor meghallhat ha beteg ha nem. Ha minden áron akarsz hallani egy véleményt a keuelőorvosodat kéne megkérdezni. Sok olyan kellemetlen betegség van amivel el lehet éldegélni 80-90 évig is. Nem tudom a szívritmus zavarod mennyire súlyos, de attól, hogy van nem feltétlenül jelent rövid életet. Ennyi reménytelennek tűnő gonddal talán érdemes lenne elgondolkozni az egész családnakmi nincs rendben lelkileg. Mert valahol minden betegségnek van egy lelki oldala. Talán ha rájöttök és változtattok az állapotod is javulni fog. Sajnos nem tudsz mit csinálni ebben a helyzetben mint megadod magad és megpróbálod kihozni a szűkös lehetőségekből a maximumot. Úszni nem lehet....keress mást amit lehet és örömet okoz. A családodnak is akkor könnyebb ha a betehségek ellenére vidámabbnak látnak. Tudom nagyon nehéz. De merj tervezni, még olyan fiatal vagy. Rgy cipőben járunk csak én már idősebb vagyok 2 évtizeddel és más a betegségem.
2018. ápr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy lelki ok lehet. Azt nagyon nem tudtam feldolgozni mikor nagypapám meghalt. 5 éves voltam de tisztán emlékszem erre. Dee sokat jártunk kineziológushoz és feldolgoztam a dolgot. Igazából a kezelőorvos azt mondta gyógyszerekkel karban lehet tartani. De annyira rossz látni más korabeli fiúkat akik csajoznak , barátkoznak én meg ,,bocs hazakell mennem mert nem hoztam magammal a tensiomint". Kb ez a szitu. Tervezni merek de általában nem hosszú távra szoktam.
2018. ápr. 28. 23:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia !


Soha ne add fel. :)

Nekem is volt, hogy sok ideig próblémákkal küzködtem de soha nem adtam fel, mindig is hittem magamban. Sokat segít, ha megpróbálsz nem csak erre koncentrálni mert ez kialakíthat hamis betegségérzetet.

Remélem hamar rendbe jössz, sok sikert hozzá. :))


16/f

2018. ápr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne hagyd otthon a gyógyszered!🙂 Tudom meg értem és átérzem milyen nehéz ez. De mindenkinek mást dob az élet. Lehet, hogy látszólag a barátaidnak most könnyebb. De hosszútávon téged is kárpótolhat az élet és más dolgokban lehet jó, jobb neked. Csajozz te is. Attól, hogy vannak problémáid még érdekes egyéniség vagy, akit lehet szeretni. Ezt ne felejtsd el és hagyd másoknak, hogy szeressenek. Élj! Csináld amit lehet, sose azon sírj amit nem lehet. Sok ember van aki csak azt nézi kinek jut több és így sosem lehet boldog. Nehéz de ne másokhoz médt milyen az életed. Örülj ha sikerült valami ha jó volt egy program. Ne kezeld úgy magad mint aki haldoklik. Egyrészt mert nem igaz, másrészt mert nem segíti a gyógyulásod. Használd ki az élet adta lehetősegeket akkor is ha szűkösebbek mint a kortársaidé.A másik lehetőség, hogy nekikeseredsz és nem leled örömöd semmiben. Ez a szüleidnek is nagyon rossz lenne. Meg neked is. A te kezedben van a választás. Bármilyen rossz is egy helyzet mindig a te kezedben vanca döntés hogyan éled meg azt.
2018. ápr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!