Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorégés ellen kipróbáltam...

Gyomorégés ellen kipróbáltam a szódabikarbónát, de nem éreztem semmi változást. (3-4 nap) Gyomorégésem már régebb óta van, tudtok mondani rá más jó tippeket, mert már nagyon zavar?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 30. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Háziorvos - recept - gyógyszer.
2018. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért mielőtt gyógyszerrel tömnéd magad: minden nap igyál meg reggel és este citromos vizet, és reszelj bele gyömbért. Minden este egyél pár szem háztartási kekszet. Ja és mindez semmit nem ér, ha közben esetleg csípőset eszel, kávét iszol esetleg alkoholt fogyasztasz. Tehát a kiváltó okot sem árt megszüntetni.
2018. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szamo77db ***** válasza:
Nekem a Rennie antacidum vált be leginkább. Próbáld ki, recept nélkül kapható. Refluxom van.
2018. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyomorégésed azértvan, mert kevés a savad.


Normális savmennyiség esetén a gyomorszáj érzékeli és jól zár, de ha kevesebb, akkor laza maradhat, hisz nem kap elég ingert (székelési inger ellentéte).


Nekem is volt, aztán doki tanácsára elkezdtem több savanyúságot enni, meg ilyeneket, limonádét, és 1-2 hónap alatt teljesen elmúlt.

2018. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenféleképpen kipróbalom!
2018. máj. 1. 09:32
 6/7 anonim válasza:
Na és mi van akkor ha több olyan ételt eszek ami termeli a gyomorsavam és fáj tőle a gyomrom? A reflux az a savtúltengés nem?
2019. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Regel ébredés után, egy késhegynyi zsiradékkal kezd a napot!

Ez megindítja az epe összehúzódást, egy két hónapon belül megszűnik minden panaszod. Ha van módod, tartózkodj minden tartósítószert tartalmazó ételtől. A nátrium benzoát is kikezdheti a gyomor nyálkahártyát. A káliumot gyümölcseink zöldségeink is bőven tartalmazzák. Az adalékolt káliumsó emésztetlenül halad végig a beleken, gyomorégést, később bélgörcsöket okozva.

Ha esetleg rosszul lennél a zsírtól, napközben ne fogyassz zsíros ételeket, de a kora reggeli zsiradék az meg legyen!

2019. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!