Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen makacs emberrel?

Figyelt kérdés
Apum 63 éves. Egészen egy hónappal ezelőttig semmilyen egészségügyi gondja nem volt.Aztán egyik nap úgy ébredt, hogy nagyon fáj a csípőcsontja. Nagy nehezen rá vettem, hogy kérjen röntgenre beutalót és menjen el. Az eredmény nagy fokú csontritkulás, és porckopàs. A gerincénél kompressziós csigolyatörés.Azt gondoltam elküldik MR vizsgálatra is de nem így lett.Ezt mondjuk hiányolom a pontos diagnózishoz. Aztán Újra csak nagy nehezen elment az ortopédiára ahol kapott egy fűzőt ami elvileg segíteni fog hogy a gerinc helyre jöjjön.Itt sem küldték MR re pedig elvileg kellet volna szerintem. A gond, hogy amióta megkapta ezt a fűzőt, alig hordja.Azt hajtogatja, hogy nem kell az neki, mert nem a gerince fáj hanem a lába, a csípője. Viszont Eljár motorozni mint régen nem törődik magával, ugyanakkor alig tud aludni a fájdalomtól, rossz hallgatni ahogy bolyong a lakásban alvás helyett. El kellene járnia gyógytornára is,de oda sem hajlandó elmenni.Mit tegyek, nagyon szeretnék segíteni neki de mit lehet tenni ha ő nem tesz semmit magáért ?

2018. ápr. 30. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Kellene szednie porcépítőt. A doki biztosan írt ki neki. Kálcium is kell, és kollagén. A motorozás pont hogy a csípőnek nem jó. Szétrázza a csontokat. Semmit nem tudsz tenni, majd ha olyan lesz az állapota akkor megműtik.
2018. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Proenzit írt neki az ortopéd doki, meg egy fájdalom csillapítót. Igen, a motorozást én is mondtam neki, de ez az élete nem tudom lebeszélni róla sajnos.
2018. ápr. 30. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmit, felnőtt ember, majd aikor már nem tud lábra állni, akkor nem fog motorozni.


Ez van, sajnos, nem csecsemő, akinek megmondhatod, mit tegyen, ha ő menni akar, fog is.


Nagyapám 80 évesen is a szőlőben volt állandóan, meg barkácsolt (asztalos volt a szakmája), hiába mondtuk, hogy néha pihenjen is :)

2018. máj. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen sajnos nagyon makacsul ellen tudnak állni, hiába ijesztgetem, hogy le fog bénulni, csak teszi amit akar. Pedig at ember tényleg csak jót akar.
2018. máj. 1. 11:00
 5/5 anonim ***** válasza:
PErsze, de míg ő maga nem tapasztalja meg, a fejed tetejére is állhatsz.
2018. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!