Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek, hogy állapították meg...

Kinek, hogy állapították meg a laktóz, és különböző ételallergiákat? Milyen vizsgálatok voltak? Mik voltak a tünetek?

Figyelt kérdés
Jövőhétre van időpontom Gastrora.Jobb oldali alhasi fájdalom.hasmenés,puffadás,hányinger,gyengeség.Hirtelen nagymértékü fogyás.Hónapok óta.

2018. máj. 14. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Megszülettem és a szülészeten már tudták, lehet kapcsolatuk van a túlvilággal :D
2018. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak közül nekem csak a puffadás volt, minden kaja után, meg olyan kicsit kellemetlen érzés a gyomromban kis adag után is (nagy adag után fájdalom).

Vérből néztek egy csomó allergiát (tojás, glutén stb.), ez TB-re ment, és mindegyik negatív lett.

Szövetmintából pedig laktózérzékenység-vizsgálat volt (ez csak annyi, hogy pár másodpercig "simogatják" a szájban belül az arc belső felét egy olyan eszközzel, mint a fülpiszkáló, csak picit nagyobb; szóval rátapad a nyál meg pár szövetdarab, egyáltalán nem fájdalmas, nyoma sem marad). Ezt ugyanannál a gasztrós orvosnál csinálták, de fizetni kellett érte 5000 Ft-ot. És pozitív lett, tehát laktózérzékeny vagyok.

2018. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Borzasztó mennyi embernek van allergiája,én már nem tudom mit egyek,igyak.Mindetöl puffadok,vagy fáj a hasam.
2018. máj. 15. 08:44
 4/9 anonim ***** válasza:

- tejcukor - meg kellett innom egy pohár tejet, de nincs allegiám, mert nem jött ki. Öcsémnek is ugyanez volt, ő félórán belül szétfsta magát :(


- glutén - unokahúgomnak még vékonybél-biopszia volt 3 éve, nekem féléve vérvétellel derült ki a dolog


A tünetek:

- tejcukorra semmi, öcsémnek ppuffadás, híg széklet, egymás után 4-5x

- glutén: nekem enyhe diszkomfort, fogyás, és néha fájdalom, de unokahúgomnak iszonyú görcsök a gyomrában aztán a belében

2018. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.kiváncsi vagyok ,hpova küldenek el a belgyógyon.
2018. máj. 15. 14:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nem csak allergia lehet. Lehet bélgyulladás is ami kiváltja az allergiás reakciókat vérvételre és endoszkopiára is számíthatsz.. de majd megmondják...
2018. máj. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen köszi,erre is gondoltam sajna lehet,hogy inkább bélgyulladás. de gondolom hasonló a diéta.Meg a tünetek is hasonlók :(
2018. máj. 16. 09:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen más diéta vna ha bélgyulladásról vna szó, a tünetekben kicsi hasonlóság lehet ha a puffadásra diszkonfortra gondolsz.
2018. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja értem,pedig azt hittem,de majd kiderül.
2018. máj. 16. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!