Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxosok! Milyen a savas...

Refluxosok! Milyen a savas felböfögés? Mintha büfögnél és közben érzed, ahogy feljön a torkodba a maró, folyékony sav? Vagy simán a levegő jön fel, ami mar?

Figyelt kérdés

2018. máj. 17. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Böfögnél (esetleg csak lehajolsz) és egyszerre torkodban/szádban érzed/van a gyomorsav. Vagy a gyomrodban található étel. (Különböző állapotban.)


Esetleg éjjel alvás közben átis folyhat a légcsőbe. (Kellemetlen erre ébredni...)


Volt idő, mikor annyira felmarta a nyelőcsövem! Hogy folyamatosan olyan érzésem volt, mintha méz akadt volna meg a torkomban (a nyálkától).

2018. máj. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szamo77db ***** válasza:
Igen, feljön a sav. Pokoli undorító íze tud lenni!
2018. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Uh, koszonom a valaszokat. Jobbulast Nektek! :( En nem tudom eldonteni, hogy savas felbufoges-e az, amitol szenvedek. Gyakran ugy erzem, mintha "zuborogna"/" korogna" a torkom, ilyenkor mar is a nyelocsovem, de alapvetoen nem erzem, hogy etel vagy folyekony allagu sav jonne fel, "csak" levego, viszont ez sokszor el sem mulik, csak ha lefekszek a hatamra. (Bufogni amugy nem tudok szerintem es pl. ha szensavasat iszok, ugyanez a kellemetlen zuborgas van a torkomban.) Bar neha ivas utan ha pl. lefekszek vagy lehajolok, olyan, mintha visszafolyna a torkomba. Voltam tavaly nyelocso rontgenen es ott azt allapitottak, hogy semmi bajom, biztos a stressz okozza... Tanacstalan vagyok.
2018. máj. 17. 19:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyebkent neha van olyan erzesem, mintha valami folyekony lenne a torkomban, ez neha edes izu, neha iztelen. Akkor nem lehet sav?
2018. máj. 17. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!