Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Letrox-ot abba lehet hagyni,...

Letrox-ot abba lehet hagyni, ha nagyon alacsony lett a TSH? Vagy elég szokott lenni a csökkentés?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulműködés miatt napi 1x50 mg Letrox-ot kell szednem, a mostani eredményem szerint a TSH nagyon lecsökkent, 0,004 az értéke. Sokszor fáj a fejem, néha enyhe hányingerem van mostanában. Ma reggel nem vettem be a gyógyszert, orvost nem tudtam még elérni. Van olyan, akinek leállították rögtön a gyógyszert?

2018. máj. 24. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem csökkentették az adagot napi fél szemre (25 mg), és így már jó lett az érték.

Mennyi volt a TSH-d, mielőtt elkezdted szedni?

2018. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem gasztrós orvos mondta, hogy pár napig ne szedjem a gyógyszert, mivel túlműködéses tüneteim lettek. El is múltak. Aztán amikor újrakezdtem, megint előjöttek... Szóval leálltam vele "önhatalmúlag". Három hónap múlva mérettem privátban hormonszinteket, mindhárom a normál tartományon belül van. Szóval ennyi. De az endós orvosnál még nem voltam azóta, lehet, hogy nem is megyek...

Ha viszont a te dokid normális, akkor nyugodtan mondd el neki, mi a helyzet, és tényleg adagcsökkentést fog javasolni.

2018. máj. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

6 alatt volt, de már évek óta emelkedett volt. + az anti TPO is magasabb volt.Tegnap sikerül nagynehezen beszélni a dokival, azt mondta, hogy akkor csökkentsem a felére, ha túlműködéses tüneteim vannak. Mától csak felet szedek, aztán lehet, hogy át kellene állni a Syntroxine-ra. Az állítólag jobb. Lehet, hogy pár napot nekem is ki kellene hagynom...

2018. máj. 25. 07:38
 4/4 A kérdező kommentje:
ja, meg azt mondta, hogy mérjem a vérnyomásomat és a pulzusomat, ha magasabb akkor túlműködik. A fejfájással meg a többi tünettel nem foglakozott, pedig szerintem az is emiatt van. Furcsa, hogy most érzem egy ideje ezeket.
2018. máj. 25. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!