Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Terheleses vercukor vizsgalat...

Terheleses vercukor vizsgalat utani alacsony vercukor es inzulin ertek milyen betegseg jele lehet?

Figyelt kérdés

Cukorbetegseg gyanuja miatt vegeztunk OGTT-t, az eredmenyek 0, 30, 60, 120 percnel:

Vercukor 5,3-8,4-6,2-3,1 mmol/L


Inzulin 4,3-36,3-31,4-4,6 mIU/L


Fontos lehet, hogy rendszeresen sportolok, figyelek az etkezesre, emiatt attol tartok, hogy jobbnak tunnek az ertekek, mint amilyenek, mivel a cukorbetegseg legtobb tunetet eszrevettem magamon.

Valaszokat elore is koszonom!



2018. márc. 17. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, én ugyan 25 éve cukorbeteg vagyok, de mivel nem vagyok orvos, ne várj komolyabb véleményt. Viszont a vércukorértékeid nem tűnnek alacsonynak, kivéve azt a 3,1-est. Viszont a 8, 4 meg sok. Talán érdemes lenne beszerezned egy vércukormérőt és időnként megmérned.
2018. márc. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyebként milyen tüneteket érzel? Állandó szomjúságérzet, fáradékonyság, fogyás?
2018. márc. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A tünetek gyengeség, szapora pulzus, fejfájás, hízás, gyakori szédülés, hányinger, lassan gyógyuló sebek, szomjúság... Jártam azóta endokrinológusnál, szerinte inzulinrezisztencia, hipoglikémiás hajlam okozza a tüneteket. Egyelőre szigorú diétával próbálkozunk.
2018. márc. 24. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!