Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholista lennék?

Alkoholista lennék?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. Most diplomáztam. Az egyetemi évek elején elég sokat jártam bulizni, kocsmába.


Mostanában az elmúlt 1-2 évben, mar nem járok el túl gyakran inni.

Kb 3-4 hetente egyszer szoktam alkoholt fogyasztani, de akkor igen sokat. Általában ki szokott maradni az este vége, másnap össze kell rakni , hogy mit csináltam hol voltam stb.



Ez hosszú távon mennyire karos ? Szerintetek foglalkozni kene a dologgal? Igazából az zavar, hogy mindig ugyanaz a vége, hogy nagyon berúgok / berugunk. Ha elkezdek inni ( mondjuk 2-3 sörnél többet ) akkor nincs megállás. Egy ilyen buli után aztán 2-3 hétig nem is kívánok inni, de mindig van valami ivos program legalább havonta egyszer.. próbáltam mar h nem iszom a buliban, de akkor meg azt érzem h nincs is értelme h ott legyek, tök unalmas a buli.



2016. dec. 26. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért mész ilyen helyekre, ahol unatkozol? (már ha nem iszod magad részegre). A gátlások oldásához egy-két ital is elég, aztán beszélgess, ismerkedj emberekkel.
2016. dec. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy az az lennél.... Inkább a gond,hogy csattra vágod magad öreg,mértékkel is lehet inni.Ne igyál minden s***t össze,és minőségit ha lehet.
2016. dec. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ! A kérdésedben ott a megoldás is,és a válasz is.Akkor van gond ha 2-3 sörnél többet iszol.Próbáld ki,hogy ennyi sört iszol,és nem többet.Bár azt is írod,hogy alkohol nélkül unalmasnak látod a bulit.Mi lenne ha nem járnál ilyen ivós bulikba ? Én is voltam ilyen baráti társaságban mint te.De ott tényleg olyan volt,hogy szinte kötelező volt,hogy igyon az ember.Az hogy alkoholista lennél-e,az nehéz téma.Ugyanis aki minden nap iszik,és rosszul érzi magát ha nem ihat,na ő rá mondják hogy alkoholista.De valójában alkohol beteg ! Igazából a te eseted nem egyedi eset.Sokan vannak így.De szerintem te is érzed,hogy nincsen szükséged ezekre a féktelen ivászatokra.De döntesz a te életed !
2016. dec. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az a baj, a 3-4 hetente egy buli az amit nehéz kikerülni. Pl, régi otthoni barátok szülinapja vagy szemeszter nyitó buli ( mondjuk így diplomazas után abból sok már nem lesz), vagy külföldi barátaim jönnek meglátogatni, szilveszter stb. Tehát kb. havonta egyszer biztos jut egy ilyen ivos esemeny.


Ezek talán alkohol nélkül is jók lennének, de amikor az egész csapat iszik nem tudom en sem megállni, hogy ne igyak vagy csak egy két sört igyak meg. Csak valahogy ők tudják ,hogy mikor kell abbahagyni én meg iszom tovább hajnalig. Pl. ha ugy alakul hogy elmegyünk valami szórakozóhelyre, akkor egyszerűen azt en nem élvezem pia nélkül, igazából nem is szeretem a diszkokat, de akkor mar részegen persze, hogy benne van az emberben, hogy nézzük meg a csajokat, stb.

2016. dec. 26. 08:44
 5/7 A kérdező kommentje:

Az első meg második kommentre a válaszom, hogy nekem valahogy 3-5 sör között oldódnak a gátlásaim, ilyenkor jól is szokott működni az ismerkedés stb. Csak akkor meg mar jön a többi sör általában.


Illetve igyekszem csak minőségit inni , ezt tapasztalatokból megtanultam...

2016. dec. 26. 08:47
 6/7 A kérdező kommentje:
A nagy ivászatokra persze nincs szükségem, sokszor le is szoktam mondani pont emiatt. De akkor meg mindig az jár a fejemben, hogy kimaradok egy tök jó progiból, helyette otthon ülök szombat este , csak mert nem tudok mértéket tartani....
2016. dec. 26. 08:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Különbséget kell tenni alkoholista és nagyivó között. Te az utóbbi kategóriába tartozol. Mondjuk, ez is tud káros lenni, ha olyan méreteket ölt, mint egy ismerősömnél. Őt kb negyedévente kapta el a gépszíj, egyébként soha egy kortyot sem ivott. Ha viszont elkezdte, 3-4 napig ki se józanodott. Nem járt be dolgozni, otthon se tudták, hogy éppen merre jár.
2016. dec. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!