Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek magas a vèrnyomása...

Akinek magas a vèrnyomása hogyan èrzi magát?

Figyelt kérdés

Sziasztok kb 1hónapja rosszul lettem elkezdtem szedulni és halálfèlelmem volt... Azt mondták pánikbetegség de azóta egyszer sem történt velem ilyen. Minden nap fajt a fejem, rossz volt a kedvem és igazából olyan érzés volt ez az egész mintha másnapos lennèk.. Szóval röviden és tömören úgy néztem ki mint a mosott sz*r!Sokszor fájt a tarkóm és remegett a bal kezem és éreztem hogy a szívem is gyorsabban ver, amikor felmentem kb 2 emeletet agy lépcsőházban már ki akart ugrani a helyéről a szívem.. Először arra gondoltunk hogy pajzsmirigy betegsègem van, utánna már mindenfélét, de ezt megelègeltem és befeküdtem a kórházba hogy vizsgáljanak ki mert ez így nem jó 👎! Be feküdtem vettem vért csináltak EKG-t, cukromat megmérték, vizeletet vettek, kardiológiára is elküldtek és szemèszetre(szikrázik a szemem és sokszor ha felnèzek az égre fehér köröket látok amiknek fekete a közepe/sárga) de nem találtak semmit! Mindenem rendben volt! De a vérnyomásom mindig magasabb volt mint kéne ülve mèrtük mindig úgy volt kb 140/87.Ebből kifolyólag csináltak velem egy olyan viszgálatot ahol fekve, ülve és állva is megmèrtèk a vérnyomásom kb 10perces szünetekkel

Fekve mért vérnyomás: 125/73 ez a normális szerintem

Ülve mért vérnyomás: 158/79

Állva mért vérnyomás: 164/84

16 èves vagyok és túlsúlyos de azért egyhelyben állva 164/84 mèrni elég durva.. Sztem

Az orrom még nem verzett de viszont éreztem sokszor mikor valami munkát csináltam pl csizsoltam a falat hogy "na most le kell ülnöm mert elájulok".Gyogyszert nem kaptam a vernyomasomra de szeretném a véleményetek kérni mert nagyon nem érzem magam jól. Ki hogyan éli meg a magas vérnyomást!! Köszönöm

16/f



2018. máj. 28. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem érzek semmi különöset. Épp ezért veszélyes dolog. Mert általában senki sem érez belőle semmit. Mióta gyógyszert szedek rá sem más semmi. Csak jobbak a mért értékek.
2018. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elmesélem a sztorimat! Az egész május 10.-e körül kezdődött! Álltam a WC-ben és hirtelen rosszul lettem halál félelmem volt!Leültem elmondtam anyukámnak mit érzek és kb 1ora múlva jól lettem azt gondoltam áhh ez csak valami magas vérnyomás miatt volt vagy valami... De este mikor leoltottam a villanyt észrevettem hogy szikrázik a szemem! Elég ilyesztő volt elkezdtem utána keresni mi lehetett, találtam minden fèlèt, pánikroham, depresszió stb... Most már 1honapja tart voltam ugyebár kórházba nem találtak semmit. Depressziós nak azért nem érzem magam mert nem fordultam be, szeretek kimozdulni, haverokkal kajálni vagy inni valamit vagy csak szimplán elmenni bicajozni! Suliban nem szeretek lenni mert hát ki szeret ugyebár.. Csak ez más mikor megyek a suliba már az ajtaja előtt érzem hogy na megint szarul fogok lenni de kibírom beszélgetek egész nap kivéve órán 😄! Amikor tudom hogy 10perc és mehetek haza már alig várom szeretek anyukám mellet lenni mesélni neki mert megért! Vissza tekintve a múltamba----) Apukám drogozott/drogozik, iszik nem egyszer megverte anyukamat meg minket volt börtönbe rablás ért, eroszakolasert, azért hogy anyukám nagyon megverte amit én szégyellem helyette.... Most már nem él velünk apukám külföldön van de tartjuk a kapcsolatot de van mikor berugva/bedrogozva hív fel és sérteget hasonlók és mikor megtudtam hogy jön haza Magyarországra rá 2napra lett ez a rosszullét azóta már vissza ment de ugyanolyan szarul vagyok... Vettem be nyugtatót mèg rosszabb lett mint jobb, iszok citromfű teát meg hasonlók de ugyanaz kezdek kicsit besokalni... Nem tudom mi ez. Én egyébként sosem vettem magamra ha sértegettek inkább kirohogtem, nem vettem a szivemre semmit ami rossz de mégis elkapott valami! Imádtam bulikba járni mert életem a zene szeretek zenéket mixelfetni de most már ez sem ad löketet.. Elég szar érzés egész nap rajtam van nem enged el... Kivizsgalason nem találtak semmit.. Én nem hiszek ebben a depresszióban de már nem tudok másra gondolni, légyszi segítsetek valami gyógyszert ami vény nélküli vagy bármi mert már nem bírom!!!!
2018. máj. 28. 20:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és mióta van ez azóta nem bírok kemenyet kakilni vagyis ami normális lenne, nem is megy a hasam hanem ilyen közepes állagú bocsi hogy undi de ez is van! És tegnap este mikor feküdtem az agyban elkezdett zsibbadni az egész testem de kb 3masodperc múlva el is múlt eléggé megilyesztett!!
2018. máj. 28. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!