Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lázat csillapítok 2 óránként?...

Lázat csillapítok 2 óránként? Mit tegyek, hogy meggyógyuljak?

Figyelt kérdés
Voltam dokinál,mondta hogy sinupretet szedjek,Rhinosprével fujjam az orrom meg vegyek cukrot a torokfájásra.Hát kössz! Úgy érzem hogy tele van az arcüregem huruttal.Nem érzek semmit. Annyira köhögök este,hogy félek kiszakad a tüdőm. A torkom is tiszta hurut és fáj.Mondtam neki hogy lázas voltam arra nem mondott semmit. Ma egész este 39 és 39,5 lázam volt. Vettem be algopyrint,langyos vízben fürödtem,borogatom a testem..Próbálok sok vizet inni,amennyire tudok. Forró a vizeletem,nem csak a testem,úgy érzem. Szédülök,bágyadt vagyok és megsülök.

2018. máj. 29. 05:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Fájnak a végtagjaim
2018. máj. 29. 05:45
 2/7 A kérdező kommentje:
Vacogtam,kicsit étvágytalan vagyok
2018. máj. 29. 05:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia jobbanvagy már?
2018. máj. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia. Nem igazan. Az hogy tusolok az kicsit lejjebb viszi a lázam :/ de tovabbra is lázasodok,köhögök
2018. máj. 29. 06:29
 5/7 anonim ***** válasza:

A saját fejed szerinti lázcsillapítással vigyázz!

A láz nem a betegség JELE, hanem a szervezet VÉDEKEZÉSE.


Nem magasabb a hőmérséklete testednek, nem pusztulnak a bacik.

.

Ha lázas vagy, vizeleted sem lehet alacsony hőmérsékletű.

2018. máj. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szubudáj Bagatur válasza:
Ha hurutosan köhögsz nappal vegyél be köptetőt, ahogy az orvosod javasolta, a Sinupret megfelelőnek tűnik. Az utolsót legkésőbb délután 4 körül vedd be. Igyál mellé bőven folyadékot. Cukrot (torokfertőtlenítő) tudnak ajánlani a gyógyszertárban. Feküdj, pihenj. Lázat pedig csak 38,5 fölött csillapíts, azalatt hagyd az immunrendszeredet dolgozni. Lázcsillapításra jó a hűtőfürdő, de ez nem "langyosvíz", engedj magadnak testmeleg vizet, ülj bele, majd fokozatosan adj hozzá hideg vizet. Nem fogod élvezni, de hatni fog. Ja, és legyél türelmes, ez el fog tartani 3-5 napig. Gyógyulj meg mihamarabb!
2018. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Moss orrot enyhén sós vízzel. Elsőre kellemetlen, de pár alaklom után megszokja a nyálkahártya. Az arányt tapasztald ki. kb teáskanálnyi 2,5 deci vízhez. Érdemes meleg vízzel. Ha nem elég sós az is rossz és ha túl sós az is.


Öblögesd a torkod sós vízzel.


Ezeket reggel minden más előtt.


Vegyél cink tablettát (pl wallmart 15mg) ilyenből adagold túl magad max két napig: 2db tabletta 4 óránként. Érdemes előtte enni valamit, mert hányingert okoz másként.


Én ha érzem, hogy valami bujkál már bennem ezekkel veszem elejét a súlyosabb dolgoknak. Mindig beválik.

2018. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!