Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 hete tartó torokgyulladás...

2 hete tartó torokgyulladás mandula nélkül?

Figyelt kérdés
2 héttel ezelőtt 39 fokos lázam lett, 3 napig tartott, mire elmentem ügyeletre (pont hosszú 7vége volt), a doktor megállapította, hogy gennyes torokgyulladásom van. Felírt 7 napra való antibiotikumot (Aktil DUO), amit be is szedtem, és jobban is lettem, majd megint nagyon elkezdett fájni a torkom, természetesen 7végén, így ma megint az ügyeleten kötöttem ki, ugyanannál az orvosnál. Az orvos azt mondta, hogy megint gennyes, de már nem mer adni rá semmit, (csak valami vény nélkül kapható homeopátiás cseppet amivel kihúzom a 7végét), és menjek el jövő 7en fül-orr gégészetre. Viszont nekem már se orr-, de torokmandulám nincsen. Most mire számítsak, mit fognak kezdeni ezzel? Valakinek tapasztalatok?

2018. jún. 2. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs mandulád, akkor nem a mandulád gyulladt, hanem a torkod. Ez mért olyan különös? Újabb adag antibiotikum. Nem is értem, hogy ez az orvos mért nem adott, két hét antibiotikum nem a világ, van, aki hónapokig szed. A homeopátia tudománytalan. Hogy orvos azt adja, ez megint döbbenetes. Szopogatós tablettád nincs otthon: Strepsils, Septofort, Tantum Verde vagy hasonlók?
2018. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én történetem:áprilisban kezdődött,bevettem 2 antibiotikumot,az egyik ugyanez a duo volt (amitől mellékhatásként kaptam egy kis nőgyogyászati problémát,de ezt rá is írják,hogy gyakori),de ennek ellenére nem igazán hatottak. Elmentem fül-orr gégészetre ott algopirint vagy más fájdalomcsillapítot javasoltak. Jó oké elkezdtem szedni,lassan javultam. Május közepére már jobban is voltam,a vége fele már gyógyultnak éreztem magam. Most ismét benyaltam valamit sajnos. Nem gondoltam hogy 2szer,ilyen rövid időintervallum alatt lehet egymás után ilyen influenza,nátha,francsetudja milyeb baktérium-mutáns vírusos betegséget elkapni,számomra ez megdöbbentő. Egyébként nekem sincs torokmandulám...
2018. jún. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Az orvos azt mondta, hogy nem fog vaktába lövöldözni az antibiotikumokkal, hanem menjek el gégészetre, és ott majd olyat adnak, ami biztosan hatni fog... Szopogatós tablettán élek már 2 hete, ezek annyira nem használtak már, de ezt az orvosnak nem említettem, magától írta fel a homeopátiás szert, hogy kihúzzam a hétvégét valahogy, ne fájjon annyira a torkom. Egyébként nekem eddig hatásosnak bizonyult, elzsibbasztotta az egész torkomat, de enni nem nagyon tudok, mert szörnyen fájdalmas.. Remélem vége lesz ennek hamarosan.
2018. jún. 3. 10:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs mandulád attól a torkod még bármikor begyulladhat.Látatlanba nem tudok mit mondani,fotózd le a torkod.El kéne menned a gégészetre minél előbb.

Nekem 2,5 éve állandóan érzékeny a garatom.A manduláim nincsenek megduzzadva,a torkom is csak enyhén piros,mégis folyamatosan fájdogál.Ha hidegebbet iszok másnapra berobban,hogy alig tudok nyelni.Voltam többször házi orvosnál,gégészeten,mégsincs javulás.Már naponta nézem.Ha tükör közelébe vagyok,rögtön a torkom kezem vizsgálgatni.

Majd lefotózom én is.Lehet elmegyek egy magánrendelésre.

2018. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Elmentem tegnap gégészetre, kiderült, hogy már legyűrte az immunrendszerem ez a pár nap alatt a gyulladást, elmúlt a torok fájásom, és már az orvosok sem láttak semmi aggasztó dolgot! Köszönöm szépen a sok segítséget! :)
2018. jún. 5. 11:20
 6/6 szamo77db ***** válasza:
A mandulaműtét után nekem is volt néhány garatgyulladásom, de azok időben is gyorsabban gyógyulnak és könnyebb lefolyásúak voltak. Nem tudom, a te torkodnak mi lehet a baja, hogy ennyi problémát okoz. Mindenképp menj el a fül-orr-gége szakrendelésre.
2018. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!