Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sokan mondogatják hogy nem...

Sokan mondogatják hogy nem kell kivetetni a mandulát mert az "kell kell kell nem hiába van", de amikor évente háromszor emiatt leszek beteg, már unom. Van akinek rosszabb lett miután kivették? Én ilyenről nem hallottam.

Figyelt kérdés
2018. jún. 11. 18:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha sokszor vagy beteg egy évben, akkor jobban jársz, ha kiveszik. Osztálytársam minden hónapban beteg volt szinte, aztán végül 3 hónapig hiányzott, mononukleózisa volt, mióta kivették neki, semmi baja.
2018. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Már nagyon unom, alapból sokkal nagyobb és csúnya, állandóan tele van mandulakövekkel, hiába öblögetek meg nyomkodom.
2018. jún. 11. 18:26
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Ha olyan nyomós indok van rá, akkor pont, hogy ajánlott kiszedetni. De csak mert valakinek egy évben egyszer van emiatt problémája, attól még nem szükséges kivetetni.

Nálunk pl. a kisfiamnak volt állandóan fülgyulladása, több orvos véleményét is kikértük. Itt helyben egyből az orrmandulaműtétet javasolták, aztán elvittük egy másik városba, ott azt mondta az orvos, hogy ha egyéb tünetei nincsenek, akkor nem a megnagyobbodott orrmandulája okozza a problémát, hanem a közösségben állandóan jelen lévő hurutos légúti megbetegedés, ami miatt megduzzad az orrnyálkahártya, és ez akkor is megduzzadna és lenne fülproblémája, ha ki lenne szedve a mandulája. Tehát nem vetettük ki. És nem bántuk meg, hogy nem műttettük meg, ugyanis kinőtte. Évek óta nem volt fülproblémája. Sőt olyat is ismerek, aki hallgatott a helyi orvosokra és nem lett ettől kevesebbet beteg, hogy kivették a gyerekének a manduláját. Sőt, többet volt beteg, mint az én gyerekem és többször szorult pl. antibiotikumra. Mondjuk ez immunrendszeri dolog is, amit meg ugye lehet erősíteni.

Szóval mindenkinél egyéni, hogy ha tényleg olyan sok problémát okoz, akkor érdemes kivetetni.

2018. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

16 évesen én akartam, hogy kivegyék, a szüleim leszarták. Rengeteget voltam vele beteg, rengeteg antibiotikum.

A műtét olyan jól sikerült, hogy azóta felnőttként még 2x kellett megműteni.

Azóta sem százas újra és újra tályog alakult ki.

Az utóbbi evekben (48 eves vagyok!) rendeződött egy homeopátiás fül-orr-gégész segítségével.

Ennyit arról, hogy rutinműtét és utána minden jobb lesz. Hát nem. Persze lehet csak én vagyok ilyen szerencsétlen.

2018. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4 Nem hallottam még ilyenről, de az enyém alapból egy nagy tályod, szóval sokat nem vesztek...
2018. jún. 11. 18:35
 6/16 anonim ***** válasza:

Az enyémet 4 éves koromban vették ki (49), viszont a lányom gimnáziumban és utána is állandóan tüszös mandulagyulladással küszködött. Tavaly kivetette, igaz, hogy felnőtt korban sokkal veszélyesebb, de azóta nem gyulladt be a torka. Elég nagy kanosszajárás volt, műtét után ömlött a vér a szájából, visszakerült a kórházba napokra, de azóta nem gyulladt be a torka.


Egyébként nálad mit jelent az, hogy kinyomkodod? Ez valami vicc?

2018. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6 Sajnos nem vicc, ilyenek jönnek ki időről időre belőle:

https://www.youtube.com/watch?v=zpsJ7LubmYo

2018. jún. 11. 18:41
 8/16 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, azt el is felejtettem, hogy nekem még gyerekkoromban kiszedték mind az orr-, mind pedig a garatmandulámat. Viszont azt tudni kell, hogy normál esetben a nyelvgyöki mandulákat nem szedik ki, csak a nagyokat, amiknek nem tudom az orvosi nevét, szóval ugyanúgy lehet tüszős mandulagyulladásod. Nekem is volt. Felnőttként is. Meg is lepődtem, amikor közölték, hogy tüszős mandulagyulladásom van, holott én úgy tudtam, hogy kivették. Hát, nem az egészet veszik ki.

Viszont azon is érdemes lenne elgondolkoznod, hogy immunerősítést csinálsz, főként téli időszakban nyomtatod ezerrel a vitaminokat, így nem leszel annyit beteg, plusz fokozottan odafigyelsz a szájhigiéniára. Ugyanis ha nincs fertőzés, nincs gyulladt mandula sem.

2018. jún. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Arra esetleg nem gondoltál, hogy ahelyett, hogy kioperáltatod a szerveidet, inkább a végére jársz, hogy mitől vagy folyton beteg? Ha áthidalod és nem a mandulád, akkor más fog gyulladni, máshol fog kiütközni probléma. lehet még súlyosabb is. Ez komoly életvitelbeli gondokra utal.

Én általánosban voltam folyton a halálomon, anyám szerencsére nem engedte kivetetni a mandulámat, pedig a doki nagyon fűzte. Szar anyagi helyzetben voltunk, nem ettünk egészségesen, persze ahogy normalizálódott a helyzet és elkezdtem egészségesen élni, varázslatos módon meggyógyultam teljesen, 20 éve nem volt gondom vele, de még egy komoly megfázásom sem.

Komolyan nem intő jel, hogy valami a szervezetedben állandó gyulladásban van? Nem gondolkodtál egy pillanatra el rajta, hogy talán, TALÁN oka is van? És még csodálkoznak az emberek, hogy midenki le van pukkanva...

2018. jún. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 szamo77db ***** válasza:
Rengeteg bajom volt a manduláimmal. Végül ki kellett venni. 32 éves voltam ekkor. Nekem sokkal jobb, hogy már nincs ott a torkomban. Javult az életminőségem, nem vagyok rendszeresen lázas beteg. Hullott a hajam, fájtak az ízületeim, a manduláimból folyt a genny. Ez mind megszűnt. Helyi érzéstelenítésben történt, semmit nem éreztem az egészből. Ha elszánod magad, csináld végig. Az érzéstelenítő hatásának múltával elég keményen fájt. De minden étkezés előtt kaptunk fájdalomcsillapítót. Ha elszánod magad, csináld végig. Jobb lesz mandula nélkül!
2018. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!