Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi ideig várjak a gyógysze...

Mennyi ideig várjak a gyógyszeres kezelés hatására? Gyomorsav problémám van, írtak savlekötőt, kezdetben használni látszott, de újabb problémáim jelentkeztek.

Figyelt kérdés

A háziorvos Pantoprazol Sandoz 40 mg írt fel,kb 5 napig használt, de utána fokozatosan előjőttek a panaszaim, újabbakkal bővülve. (Nem mellékhatások) A gasztroenterológus orvos egy hónapot ajánlott a gyógyszerszedésre, ha nem javul tükrözés lesz.

(Tudni kell hogy mindenféle vizsgálattól tartok, de a komolyabb bajt nem akarom megvárni)

A kérdédem, hogy várjam ki az egy hónapot vagy lépjek mihamarabb? Másfél hete szedem.

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. jún. 13. 15:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Mi volt a valódi problémád?
2018. jún. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Lassan ürült ki a gyomrom, tovább tartott az emésztés, ezért sok gáz keletkezett, ami miatt kinyílt a záróizmom.

A Pantoprazol csak még jobban lelassította az emésztésemet. A savcsökkentő helyett prokinetikus gyógyszert kaptam. Egy hónapja szedem és már sokkal jobban vagyok. Lehet kevés is a savam, mert legjobban akkor vagyok amikor napi 2-3-szor eszek savanyúkáposzát, narancsot vagy valami savanyút.. .

2018. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
ja és a Peridotot kipróbáltam akkor szenvedtem a legjobban. Egész nap szüntelenül böfögtem és szúrt a mellkasom alatt.
2018. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Jó hogy rájöttek mi bajod, olvastam is róla, hogyha kevés a sav, akkor az is okozhat ugyanolyan tüneteket, mint a reflux.
2018. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Állítólag sokan vannak még így ezzel, mert az orvosok többségében még csak fel sem merül, hogy nem a túl sok sav a probléma, és szedetik a hozzám hasonló betegekkel a savcsökkentőt. Persze így sosem gyógyulnak meg. Az én első orvosom amikor mondtam neki, hogy semmit nem használ a Pantoprazol napi 2-t írt fel, amikor megint visszamentem hogy még rosszabbul vagyok Omeprazolt írt fel (ugyanúgy savcsökkentő). Könyörögtem neki, valami másért, de azt mondta erre nincs más gyógymód. Fél évig 3 különböző orvos nézett hülyének, mert nem hitték el hogy rosszabbul vagyok a savcsökentőtől. Be akarták magyarázni, hogy pszichés problémáim vannak, azért nem javulok. Persze rengeteget idegeskedtem és szorongtam ez idő alatt, de pont miattuk. Szerencsére megtaláltam a mostani orvosomat, aki azt mondja teljesen rendbe fogok jönni.

Lehetséges, hogy a kérdezőnek is az a problémája mint nekem, hiszen azt írja új panaszai jöttek elő, miután elkezdte szedni a gyógyszert.

2018. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Erdekesen hangzanak. Már pozitiv értelemben. Az uj panaszaim a szegycsont alatti fájdalom, ami evesre javult, vagy nem.. a még további fogyás-mert par falattol jollakottbak erzem magam-emiatt meg eleg gyenge vagyok, a nyelőcsövem jobban ég, es gyomorfájdalom is megmaradt. Nem folyamatosan persze. Hol elojon hol nem. Nekem is a szresszt mondták. Ami igaz is lehet akár. Már azon gondolkozok hogy a tükrözés előtt valamilyen más fajta vizsgálatot kellene megcsinaltatnom. Pl. Allergia, felszívódasi zavar, vércukor , hasonlók. Es a legvégsőbb esetben mennék tükrözésre.
2018. jún. 19. 13:18
 17/26 A kérdező kommentje:
A korábbi válaszolóknak pedig jobbulást kívánok!
2018. jún. 19. 13:18
 18/26 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem , hogyan állapították meg, hogy lassan ürül ki a hyonrod? Marmint milyen vizsgálattal?
2018. jún. 19. 13:20
 19/26 anonim ***** válasza:
Hasi ultrahangra is elmehetnél.
2018. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Voltam. Semmit nem mutatott ki
2018. jún. 19. 17:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!