Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi ideig várjak a gyógysze...

Mennyi ideig várjak a gyógyszeres kezelés hatására? Gyomorsav problémám van, írtak savlekötőt, kezdetben használni látszott, de újabb problémáim jelentkeztek.

Figyelt kérdés

A háziorvos Pantoprazol Sandoz 40 mg írt fel,kb 5 napig használt, de utána fokozatosan előjőttek a panaszaim, újabbakkal bővülve. (Nem mellékhatások) A gasztroenterológus orvos egy hónapot ajánlott a gyógyszerszedésre, ha nem javul tükrözés lesz.

(Tudni kell hogy mindenféle vizsgálattól tartok, de a komolyabb bajt nem akarom megvárni)

A kérdédem, hogy várjam ki az egy hónapot vagy lépjek mihamarabb? Másfél hete szedem.

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. jún. 13. 15:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nem kellett vizsgálat. Elmondtam a panaszaimat és hogy szerintem mitől jött elő (pár hétig keveset ettem, közben sokat energiaitaloztam és cigiztem) és az orvosom innen már ki bírta deríteni. Ez egy hónapja volt. Azóta egyre jobban vagyok, mióta szedem a gyógyszert, szóval eltalálta.

Neked amúgy normálisan feljön a savad a torkodig, vagy csak szúrást érzel?

2018. jún. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ja és nekem a Pantoprazol elhagyása után jött vissza az étvágyam. Most 1 hónap alatt sikerült pár kilót felszednem, de még mindig nagyon sovány vagyok.
2018. jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Csak szúrást érzek. Ugymond "alul a nyelőcsövemen". Ritkán az egész torkomban.

Akkor neked szerencséd volt. Nem bánnám,ha én is ilyen könnyen megúsznám.

2018. jún. 20. 14:51
 24/26 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy neked is csak savas gőz jön fel, nem pedig maga a sav. Lehet hogy neked sincs savproblémád, hanem neked is lassan ürül ki a gyomrod. Ha így van feleslegesen szeded a Pantoprazolt, sőt még rontasz is a helyzeten vele (ahogy én tettem). Próbáld meg elhagyni és kérdezd meg az orvosodat nem e tud felírni helyette inkább pl. Itopride Supremex-et (ettől jöttem én helyre)

Egy próbát szerintem megér mielőtt megtükrözteted magad...

2018. jún. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Meglehet, hogy igazad van. Viszont nem nagyon akarok kísérletezni a gyógyszerekkel, és a felesleges gyógyszerszedést is kerülném. Ha már elkezdtem ezt akkor megvárom hat-e, aztán meglátom. örülnék, ha igazad lenne. A tükrözést pedig legutoljára hagynám
2018. jún. 23. 18:09
 26/26 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy a végére kiderült mely gyógyszer volt ez 24-es! A Kérdező pedig remélem már meggyógyult tükrözés nélkül!
2021. jún. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!