Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epeprobléma? Szerintetek...

Epeprobléma? Szerintetek ezzel mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy télen egy természetgyógyászati előadás motiválásával elkezdtem rendszeresen több zsírt fogyasztani. Persze hagymát is ettem hozzá. Ennek következtében kezdett el valószínűleg fájni az epém. Ez azóta is tart sajnos. Van hogy elmúlik, és nem fáj napokig, van hogy csipőset vagy hagymásat eszek és nem fáj, van hogy igen. Ha stresszelek akkor fáj. Mostmar lesz időm elmenni vele jobban orvoshoz, de ultrahangon azt mondták semmi baja. Volt hogy picit begörcsölt, de amilyen hirtelen jött a dolog, ugy ment is. Epekövem állítólag nincs. Megis mi okozhatja a fájdalmat és hogyan múlaszthatnám el?

2018. jún. 15. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Cholagol epecseppet vegyél magadnak! Borogasd hidegvizes ruhával éjjelre főleg. Gyulladáscsökkentő teák is jók. Ilyen a cickafark, citromfű, kamilla tea.
2018. jún. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Diéta, a jelenlegi étrended fogod és kihajítod a kukába zsírostul, hagymástul, csípőstül, az orvos meg fog adni egy papírt epediétáról, amit vagy betartasz, vagy tovább szenvedsz.

Abból következtetve, hogy hónapok óta viseled a fájdalmat, gyanítom, hogy csak enyhe gyulladás, mert egy tisztességes epegörcs nem így néz ki: ha tényleg baj lenne, a klotyóig se bírnál elmenni, olyan fájdalmaid lennének, és semmi nem maradna meg benned.

Neo-bilagit leviszi a fájdalmat, csökkenti a gyulladást, de úgy látom, a hónapok óta tartó fájdalom se volt elég arra, hogy megtanuld, a természetgyógyászat egy része - az biztosan, amit te hallottál azon az előadáson - baromság és előbb öli meg az embert, mint a barlangbúvárkodás, dohányzás, drogozás és intenzív alkoholizmus együtt.

2018. jún. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Köszönöm a segítséget, utánanézek.


Kedves második válaszoló!

Írtam hogy van hogy napokig nem fáj, van hogy enyhén, és van hogy fáj = igen jó sokáig bírom a “szenvedést”

Igen, voltam orvosnál, ezt is írtam, azaz nem csak tűröm hogy fáj és kész. Elvileg a legkisebb gyulladást is kimutatná az ultrahang, de semmit sem mutatott.

Nem vagyok hülye és nem állandóan “ilyen az étrendem amit dobhatok a kukába” de néha megesik hogy epének nem épp kedvező étel kerül elém. Ez attól még sem nem étrend se nem életmód.

Ezen kívül a természetgyógyászat más területén igen is tapasztaltam erős gyógyító erejét a dolognak. Amugy meg a zsíros étrendet egy hét után abbahagytam, szóval megintcsak nem vagyok egy hülye aki ennek ellenére is eszi és csodálkozik hogy baja van...

Néhány dolgot ugylatom késő este már nem fogtál fel abból amit leírtam, lehet neked a szövegértésre kellene odafigyelni és kevesebb energiát ölni a kioktató hangnemű szövegek írásába ;)

2018. jún. 16. 17:33
 4/4 anonim ***** válasza:
A természetgyógyászatnak nagy tisztelője vagyok, főleg ha olyanok közvetítik nekem a tudnivalókat akik értenek is hozzá. Sajnos sok a kókler. Kérdező, ha neked nem vált be ez a javaslat akkor ne csináld. Ennyi
2018. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!