Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a dudor serv is lehet?

Ez a dudor serv is lehet?

Figyelt kérdés

A koldokom mellett bal oldalon van egy kis pukli. Nem mindig erzem, ahogy kitapogatom mintha gombot ereznek, de a masik oldalt is mintha hasonlo lenne csak kisebb. Nem tudom, hogy izom vagy ciszta vagy serv vagy nem tudom... Lathato minimalisan ha olyan szogben nezem, tehat "kituremkedik" ugymond, mintha a borom alatt lenne egy kis labda. 6 eve erzem, szokott is neha fajdogalni, inkabb szuro, nyilalo erzes, mint mikor sok futasnal beszur az ember oldala. (Egyebkent sok futasnal, sietesnel ha szur akkor itt szur...)

Voltam vele dokinal evekkel ezelott, rettegtem, hogy ciszta. A doki nem latott semmit, azt mondta, hogy a gerincemet erezhetem. A papiron is az van, hogy a lumbalus gerinc kepet mutatja az ultrahang.

Valakinek volt mar hasonlo? Erdemes vele megegyszer elmennem ultrahangra?



2018. jún. 19. 14:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
20/L
2018. jún. 19. 14:10
 2/14 A kérdező kommentje:
Hason fekudni tudok, akkor szoktam erezni ha homoritok es arra a teruletre helyezem a testsulyt. Viszont azt nem szeretem ha valaki rafekszik a hasamnak arra a reszere, mintha nyomna, de biztos hogy be is beszelem magamnak.
2018. jún. 19. 14:38
 3/14 anonim ***** válasza:

A gerinc nem értem, hogy kerül a képbe, a sérv ugye a hasfal előtt szokott lenni, a gerinc meg jóval mögötte. Az ultrahang emiatt készült, vagy más miatt? Amikor ráteszed a kezed és köhögsz vagy hasprést csinálsz, érzed, hogy mozog?


Ha nagyon aggódsz miatta, elmehetsz orvoshoz, de egy sérv diagnózisához általában nem kell ultrahang, egy valamire való sebész simán kitapintja kézzel.

2018. jún. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hat a gerincet a doki mondta, hogy csak azt latja. Ezert neztek ultrahangon, ezugyben mentem el.

Viszont par hete latott sebesz, ketto is mas okbol kifolyolag es egyikuk se szolt, hogy valami rendelleneset tapint ki.

2018. jún. 20. 08:33
 5/14 A kérdező kommentje:

Mikor benyomom es rafeszitek hasra akkor olyan mintha maga az izom lenne csomoban.

Nem tudom, arra is gondoltam, hogy a belem. Meg ugye vekony vagyok, azert is erezhetem.. ahj nem tudom, de eleg para.

2018. jún. 20. 08:34
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha sebész is látta és ultrahang se mutatott eltérést, akkor szerintem nem kell aggódnod amíg nem növekszik és nem okoz különösebb panaszt (bár még mindig nem igazán tiszta számomra, hogy a hasfaladon kívül vagy mögötte érzed).
2018. jún. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hasfalam mogott erzem.
2018. jún. 22. 10:43
 8/14 A kérdező kommentje:
Erzesre olyan, mintha egy ciszta lenne, de nem mindig tudom kitapintani sem. Nem tudom, hogy ez egyaltalan szerv e, aminek ott a helye.
2018. jún. 22. 10:44
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a hasfalad mögött érzed, akkor nem lehet sérv, mivel az arról ismerszik meg, hogy kívül van. Attól sérv. Ciszta vagy bármi más kóros látszott volna az ultrahangon, szóval aggodalomra semmi ok.
2018. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

lehet bélcsavarodás is.

Annál szörnyűbb halál nincs :(

no para

2018. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!