Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Thyreoid stimuláló hormon...

Thyreoid stimuláló hormon értéke édesanyámnak 5,749, ez nagyon rossz (a normál 0,550 és 4,780 között van)? Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Köszönöm! :)
2018. jún. 19. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Egy kicsit a határérték felett van,tulmüködik a pajzsmirigye.Kivizsgálják majd kap rá gyogyszert.
2018. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Magas ez az érték, olyan 1,5-ig jó az újabb protokoll szerint.

Ez nem pajzsmirigy túlműködés, hanem alulműködés.

Keressen fel egy endokrinológust!

2018. jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egyetértés a felső határról, nekem tavaly még 4,7, aztán 4,5 volt a keret.

Ahogy második írta, alulműködik (nem túlműködik!). A TSH-t nem a pajzsmirigy, hanem az agyalapi mirigy termeli, és ahogy a nevében is benne van, a pajzsmirigyet hivatott stimulálni, működésre bírni. Ha a pajzsmirigy túl kevés T3 és T4 hormont termel (vagyis alulműködik), akkor ezt az agyalapi mirigy érzékeli, és rátapos a gázra, több TSH-t fog termelni, innen a magas érték. Ennek az ellentéte a túl sok t3 és t4 termelés (na ez a túlműködés), ekkor kéziféket húz az agyalapi mirigy, és nagyon alacsony a TSH, 0,01 körüli értékeket mérnek.

Endorkinológussal majd megbeszélik, hogy mi a teendő.

Amúgy maga az érték nem jelent sokat, inkább az, hogy milyen tüneteket produkál. Van, aki már 4,6-nál rosszul van, nekem volt 11 is, és semmit se éreztem.

2018. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták már, kis mértékű pm-alulműködést jelezhet, és az endokrinológiára kell menni vele, ehhez a házi orvos ad beutalót.

Optimális esetben az endós doki kér további labort (T3, T4, aTPO és aTG), ill. ultrahangot is.

Ha esetleg nem veszi komolyan (sajnos van rá példa), akkor próbáljátok meg célzottan kérni, azaz elmondani, hogy milyen vizsgálatokat szeretnétek. (Nekem a doki csak uh-t kért, felírta a gyógyszert, és mondta, hogy kontroll 3 hónap múlva; én mondtam, hogy esetleg aTPO-t kellene mérni... - és szerencse, mert nagyon magas is lett. Úgyhogy ha esetleg a doki hajthatatlan, akkor inkább keressetek másikat, vagy fizessétek ki privát laborban a mérést, mert ez nagyon fontos marker, autoimmun betegséget jelez.)

2018. jún. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!