Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ínhüvelygyulladással hova...

Ínhüvelygyulladással hova menjek tovább? Orvos nem akar táppénzre írni?

Figyelt kérdés

Nagyjábol másfél hónapja tart, de csak három hete mentem el a háziorvoshoz.

Azt mondta menjek vissza egy hét múlva, pihentessem és írt fel egy gyulladáscsökkentőt, illetve egy kenőcsöt amivel párakötést kellett csinálnom. Rá egy hétre visszamentem azonban különösebben már nem foglalkozott velem..kérdezte fáj e még majd nagy nehezen kiirt egy hétre még táppénzre.

Tegnap szintén vissza kellett mennem és mondtam neki használom a párakötést ennek ellenére sok javulást nem érzek. Erre azt mondta nem ajánlja a párakötést (hol ott ő mondta 2 héttel ezelőtt), inkább jegeljem viszont hétfőn már mennem kell dolgozni amit nem igazán szeretnék ugyanis a főnökömmel is úgy lett megbeszélve, hogy akkor megyek mikor teljesen jó mivel olyan munkát végzek ami erőlteti a csuklóm.

Kérdésem az lenne hogy miért nem ír ki továbbra táppénzre? Váltsak háziorvost? Esetleg menjek a korházba sebészetre? Köszi előre is:)


2018. jún. 24. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Szép napot

Kórházi sebész max kenőcsöt ír,ha nem használ,műti is.

A műtét után se biztos hogy jobb lesz.

Kiújulhat :/

2005be bal csuklómat mütötték,csuklóvédő,fásli,sportkötés.Azóta is....

2018. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert ez nem indikálja a táppénzt, hónapokig fájhat. Ortopédiára menj vele, segítenek.
2018. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Injekciókúrát fogsz kapni, célzottan, az izomba.
2018. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. Köszi a valaszt.

2. Úgy sem indokolt, hogy sokszor több 10 kg-os lemezeket kell forgatnom a munkahelyen? Mert egy vajas dobozt is nehezen emelek meg vele.. Vagy esetleg felmerülhetett az orvosba, hogy csak nem akarok menni dolgozni? Pedig 2 éve dolgozom és most voltam elöszőr táppénzen.. :(

2018. jún. 24. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Kiírathatod magad, de ez kb, 2 hónap a teljes gyógyuláshoz.


És nem az emelés árt nagyon, hanem a finommunka, pl. a mobilozás, ilyenek. Pihentetni kellene állandóan otthon, fix kötésben ÉS szakorvoshoz menni. Nem a körzetihez.

2018. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi :)
2018. jún. 24. 10:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem reuma osztályra küldött a háziorvos ezzel a gonddal, de oda beutaló kell és orthopédiára is, tehát kérned kell beutalót a háziorvosodtól.
2018. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!