Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet valamilyen genetikai...

Lehet valamilyen genetikai oka annak, ha valaki vonzódik a rokonjához?

Figyelt kérdés
Kérlek a bunkó megjegyzéseket hanyagoljátok :)
2018. jún. 28. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a kényelem az, hogy itt van mellettem, találkozok vele majd minden nap. Ha az északi sarkon lakna a kedves rokon, eszedbe se jutna genetikázni. Remélem nem voltam bunkó...
2018. jún. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem genetika, csupán szimpátia. Az ember nem tudja befolyásolni, hogy ki tetszik neki. Ha rokon az illető, hát pech. Társadalmilag tiltják a rokonok közötti kapcsolatot. Az ebből származó utódoknak lehetne genetikai betegsége, ezért tilos.
2018. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem genetika, hanem kényelem. Jó az aki kéznél van... Ennyi erővel a pedofil is genetikából mászik rá a gyerekére.
2018. jún. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem. Kamasz voltam, amikor egy épkézláb csaj nem volt a környéken. Egyszer csak azon vettem észre magamat, hogy beleszerettem az unokatesómba. Azért, mert szép volt, és ott volt. (De nem történt semmi.)
2018. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki hasonlóan válaszolt mint én. Akkor miért kellett lepontozni? #1 voltam
2018. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pont a rokoni kapcsolat, ami miatt nem vonzódik általában az ember a rokonához. Illetve ha jól tudom pont a genetikailag távolabb, de mégis megfelelő partnerhez nagyobb a vonzalom, mint a közelebbihez. Esetleg pszichésen úgy találod, hogy jobban megfelelő lenne jobban emlékeztet a női vagy férfi archetípusodra.
2018. jún. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon régen egyik másod unokatesóm tetszett, simán jártam volna vele, ha összejön, de semmi nem volt, a távolság eldöntötte.

Valójâban nem tudnám meg mondani mi az oka, de arra az érzésre még most 25 év után is emlékszem. Az viszont igaz lehet, hogy a genetikailag közelebb állók között könnyebben alakulhat ki vonzalom. Érdekes a kérdés amúgy.

2018. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!