Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6,3 as koleszterin szint 23...

6,3 as koleszterin szint 23 évesen?

Figyelt kérdés

Vervetelen kiderült hogy ennyi a koleszterin szintem ami magasabb az átlagnál. Az orvos írt fel kolesztrrincsokkentot ,vmi rosuvastatin napi 1 szemet. Az a kérdés hogy ez mennyiben változtatja meg az életem? Egesegesebben fogom étkezni nyilván , és újra elkezdek sportolni. De pl erre a gyógyszerre lehet alkoholt inni? Nem vagyok alkesz csak most nyár van ezt vártam hogy minden hétvégén buli , vagy aznap mikor iszom ne vegyem be? Vagy nincsen rá hatással?

Egyébként a többi érték rendben van még ez a non hdl koleszterin + os.

Várom a válaszokat , előre is köszi!!


2018. jún. 29. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A 6,3 as koleszterin nem egy halálos betegség. Az étkezési szokásaidon kellene változtatnod, és akkor még gyógyszer sem kéne. Ja, és akkor piálhatnál is. Keresd ki a googlin, mi okozza a magasabb koleszterint, és tegyél ellene.
2018. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez nem olyan magas és valóban az étkezéssel ezt lehetne csökkenteni, akkor nem kellene 23 évesen elkezdeni mindenféle plusz káros anyagot bejuttatni a szervezetedbe. Dietetikust is meg lehetne kérdezni.
2018. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos Magyarországon 5,2-re vitték le a felső határt, mert gondolom nem fogytak eléggé a koleszterincsökkentők! Az igazi felső határ 7-8 között van, tehát nincs okod aggodalomra! A félhülye orvos apukámat lehordta, hogy miért nem szedi a csökkentőt 5,62-es az értéke.... 79 évesen szerintem ez tökéletes, tehát továbbra sem kell a gyógyszer.
2018. jún. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, sajnos ez csak egy üzleti fogás. Nem beszélve arról, hogy ha sokáig alacsony marad a koleszterin, az sem tesz jót. Lehet az helytelen táplálkozás miatt is, nem kell rögtön mindenféle kemikáliát még hozzáadni az amúgyis szennyezett életedhez.
2018. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szedjél halolaj kapszulát nap mint nap, és egyél sok halat is!


Szerintem sem indokolt a gyógyszer ennél az értéknél.

2018. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagy butaság volt, elkezdeni szedni a gyógyszert. Ez az érték, még egyáltalán nem indokolja. Sajnos nagyon sok orvos azonnal írja a gyógyszert. Én jóval idősebb vagyok, 7,2-esz koleszterinnél csak legyintett az orvosom.


Plusz még van egy olyan, hogyha valaki elkezdi szedni a koleszterincsökkentőt, igazából nem lehet "kiszállni" belőle. Ha abbahagyod, az érték még inkább elszáll. Nézz utána.

2018. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!