Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tudtok olyan endokrinológust...

Leo432 kérdése:

Tudtok olyan endokrinológust Budapesten, aki nemcsak egy két lábon járó TSH-nak tekinti az embert? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hashimotom van 15 éve. Akihez járok, az csak a TSH-t nézi és ha változik. utánaállítja a gyógyszert. A tüneteimre nem mond semmit. T3-at T4-et egy évben egyszer néz, anti TPO-t soha. Tudtok olyan endokrinológust, aki a tünetekkel is foglalkozik (hajhullás, nem szűnő fáradtság, feledékenység)? Lehet magán is. Köszönöm

2018. júl. 2. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak a Facebookon hashis csoportok, magyar nyelvűek is, ott próbálj érdeklődni. (Bár amennyire emlékszem, kb. két-három lelkiismeretesebb dokit tudtak ajánlani az elmúlt fél évben, de őket sem az aTPO csekkolása miatt, hanem egyéb okokból, pl. mert írnak fel T3-tartalmú gyógyszert is, ha szükséges.)

Ha beszélsz angolul, akkor érdemes olvasgatni, pl. szintén a Face-en keresd meg dr. Izabella Wentz oldalát, rengeteg hasznos infót találsz.


Én privátban szoktam méretni az aTPO-szintemet háromhavonta, ha nincs más lehetőséged, te is megteheted. Fontos lenne, mert ebből derül ki, hogy beváltak-e az alkalmazott módszerek (pl. táplálékkiegészítők, diéták).


A fáradtság leggyakoribb oka a vashiány, ez hashisoknál nagyon gyakori tünet. Szedj vastablettát (NeoFerro Folgammát a házi orvos is fel tud írni, úgy olcsóbb), napi 2-vel a jelenlegi szintedtől függően pár hónap alatt helyreáll. C-vitaminnal együtt érdemes bevenni, mert az segíti a felszívódást; viszont étkezésektől minél távolabb, tejesektől mindenképp.


Plusz a B-vitaminokat is nagyon javasolni szokták.


Feledékenységre és hasonlókra nekem az Omega3 kapszula vált be, napi 1-2 szükséges belőle.


Gyulladáscsökkentésre pedig alap a napi 200 mcg organikus szelén (azaz szeleno-metionin), E- és C-vitaminnal együtt bevéve; ill. ezektől független időpontban a legalább napi 2000 NE D-vitamin (ilyenkor, nyáron is).

Plusz szedhetsz kurkumát, fahéjat, bármilyen gyulladáscsökkentő fűszert/kapszulát.

És csökkentsd a glutén, a tej és a cukor bevitelét.


Hajhullásra nem tudok semmit, de a fentebb említett oldalakon utánanézhetsz.

2018. júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes infot! Te hol méreted az anto TPO-dat?
2018. júl. 2. 13:59
 3/3 anonim ***** válasza:

A TB-s laborban van lehetőség privát mérésekre is, a CentrumLab végzi mindet. Elvileg időpontot kell kérni (a honlapjuk szerint), gyakorlatilag meg csak az első alkalommal telefonáltam, már ki is derült, hogy nem kell. :D

És jó árakon dolgoznak a konkurrenciához képest, amennyire én tudom. Pl. az aTPO 2000 Ft (a T3 és a T4 is, a TSH 1400, vas 150, ha jól emlékszem; a D-vitamin- és a jódszint lenne még fontos, de azok már húzósak, az egyik 4 ezer körül van, a másik 23 ezer.)


Szóval érdemes megérdeklődni, hogy nálatok van-e ilyen lehetőség. Ha nincs, akkor körülnézni, hogy helyben vagy a közelben milyen privát laborok vannak, neten biztosan találsz infókat.

2018. júl. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!