Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Teljes vérkép kimutatja azt,...

Teljes vérkép kimutatja azt, ha valakinek kezdődő, még gyógyítható rákja van?

Figyelt kérdés
2018. júl. 2. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima vérképből nem.Tumor gyanű esetén létezik egy úgynevezett Tumoros sor,amiben speciális dolgokat is néznek,de ezt sima rutin vérvételnél nem nézik. Ha a rutin vérvételen van is valami eltérés,azt annyi minden okozhatja,hogy nem fognak egyből arra gyanakodni.
2018. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Tumormarker szűrés esetleg, de egy sima nagylabor nem mindig sajnos. Teljesen tökéletes vérkép mellett is lehet baj.
2018. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És mit lehet tenni ha valakinek mindenféle apró nyűgje van de a vérképe jó?

Bízni benne hogy nincs semmi komoly? Vagy mi? Mindig azt mondják korán kell észrevenni, de hogy vegyek bármit korán észre amikor még az van, hogy nem tudom hipochonder vagyok e vagy beteg?

2018. júl. 2. 15:11
 4/8 A kérdező kommentje:
(teljesen hétköznapi tüneteim vannak, fáradtság, álmosság, memória és látásromlás allergiás bőrkiütés egyes ételektől, cukorérzékenység, de egyik se akkora mértékű ami komolyan nehezítené az életemet, kis odafigyeléssel, egyes ételek nagy mennyiségben való kerülésével normális életet tudok élni, csak nem tudom nem e valami nagy baj kezdődő tünetei e ezek.)
2018. júl. 2. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a baj a tumoros megbetegedésekkel,hogy a legtöbb mire tünetet ad,már olyan előrehaladott stádiumban van,hogy nem igazán lehet mit tenni. Amit az ember tehet,hogy szűrővizsgálatokra jár,és bízik benne,hogy időben kiderül a baj.
2018. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És az beutaló nélkül megy? S egyáltalán hányféle szűrővizsgálat javasolt?
2018. júl. 2. 15:19
 7/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok megint. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Amit leírtál tüneteket, azok utalhatnak akár pajzsmirigy alulműködésre, vagy autoimmun gyulladásra, vagy általános ételallergira, vagy keződőd cukorbetegségre, vagy inzulinrezisztenciára, vagy még 1000 másik dologra.

A legtöbb esetben, amikről tudok vagy hallottam, hogy daganta volt, senkinek nem volt fizikai panasza, vagy teljesen más jellegűek voltak, mint amit te leírsz.

2018. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez jó hír. Igazából nem alul működésről van szó, inkább túlműködésről. Reggel normális a cukrom, s ha cukrot eszek akkor fej és szemfájás jön, majd 1-2 óra alatt leesik a cukrom a normális érték alá. S elalszom, akár nappal is.
2018. júl. 2. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!