Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6-os TSH érték magas? Többi lent.

6-os TSH érték magas? Többi lent.

Figyelt kérdés

6-os lett a TSH -, az Ft3 Ft4 viszont rendben van.Van egy kicsi göb a bal lebenyben, eddig normális volt a TSH-m a göb ellenére is.A doki nem tűnt most alaposnak, meg se vizsgálta a nyakam,el se küldött uh-ra, csak felírt Letroxot , pedig szívritmuszavarom van.Nem merem elkezdeni szedni

Amikor vérvételen voltam,pont eléggé be volt gyulladva a torkom.Lehet hogy ezért volt magas a TSH?Mennyire magas ez a 6-os?Mennyit számít hogy az ft3, ft4 rendben van?Légyszi világosítsatok fel!



2018. júl. 10. 20:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam,t3,t4
2018. júl. 10. 21:04
 2/3 anonim ***** válasza:
A hatos elég magas. A normál T3,T4 szubklinikus hypothireózisra utal. Szerintem indokolt a Letrox.
2018. júl. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem indokolt. Minek kellene plusz hormont bevinni, amikor normál szinten van, amit a szervezet saját maga termel?

És a 6-os TSH nem olyan vészes. Jelenleg 4.5 a reftartomány felső értéke, ha jól emlékszem; de az is igaz, hogy a haladóbb dokik már 2,5-nél húzzák meg a határt. De még akkor sem gáz.


Inkább antiTPO-t és antiTG-t kellene nézetni, mert jó eséllyel valamelyik túl magas, és az komoly betegségre utal (autoimmun pm-rendellenességre), amivel kezdeni kell valamit.


Én biztos nem szedném egyelőre. Sajnos nekem is felírták a gyógyszert egy szimpla 8.1-es TSH és egy ultrahang alapján, T3- és T4-szint mérése nélkül, aztán pár hónap alatt túlműködéses tüneteim lettek tőle (többek között emelkedett pulzusszám, pedig amúgy is elég magas; szorító érzés, légszomj...)

Egy másik orvos javasolta, hogy hagyjak ki pár napot - megtettem, és jobban lettem. Amikor újrakezdtem a gyógyszert, akkor megint rosszabbul... Szóval önkényesen leálltam a gyógyszerrel teljesen, és három hónap múlva mentem a laborba privátban. Minden hormonszintem teljesen normális.


A T3-szintet lehet természetesen is növelni (testmozgás, szelén), szóval ameddig ez elegendő, addig nem tanácsos szintetikus hormonnal vacakolni szerintem. Nem mellesleg elvileg ennek nincsenek mellékhatásai, gyakorlatilag viszont sokan tapasztalnak ilyeneket - különösen a Letrox mellett, így valószínűleg a vivőanyag okozhatja. Azonos hatóanyagú gyógyszerekre kevesebb a panasz.

2018. júl. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!