Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholizmusban szenvedő...

Alkoholizmusban szenvedő ismerősömnek hogy a francba lett szinte tökéletes a vérképe?

Figyelt kérdés
Reméltem, hogy megijeszti, de semmi gáz nem látszik rajta, májenzimei az ideális tartományban vannak, mindössze valami allergiás gondja van a teszt alapján. Pedig reméltem, hogy ráijeszt a kivizsgálás. Tapintásos vizsgálaton is volt, az orvos nem talált semmi rendelleneset. Ez hogy lehetséges? napi szinten iszik, igaz nem részeg csak megy a poharazgatés minden este, hétvégente meg egész nap.
2018. júl. 12. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Még nem olyan régi alkesz vagy az átlagnál szívósabb. Amúgy napi hány sörnek megfelelő alkoholt iszik? Mert ha nem is olyan sokat, akkor ez nem is annyira ártalmas.
2018. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha így inna, mint ahogy te írod, akkor a vérképe nem lenne jó, és a mája már nagyon le lenne robbanva.

Szerintem kamuzik az ismerősöd, és egy kortyot sem iszik.

2018. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős az illető és mióta iszik rendszeresen? Azért ez sem mindegy...lehet, hogy még nincs baja, de ha tényleg így iszik, ahogy leírtad, idővel sajnos számíthat rá.
2018. júl. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Alfa -amiláz, amit mérni kellene. Az mutatja a hasnyálmirigy állapotát. És annak a mérése nincs benne az általános vérképbe. Az orvos külön kéri...
2018. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem meg a máj-enzim értékek mindig rosszak, annak ellenére, hogy nem iszom egyáltalán alkololt (még régebben sem ittam, max. vasárnap egy pohár bort vagy sört, de több éve ennyit sem)
2018. júl. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hogy napi szinten poharazgat, az nem alkoholizmus. Nem alkohol függőség. Az alkoholizmus az, hogy hiánytünetei vannak, ha kimarad az ital. Gondolom alkoholizmusról szó sincsen, csak egyeseknek fogalma sincs arról, mi az alkohol függőség.

Egy igazi alkoholistának az egekben lenne a bilirubin szintje :-)

II Erzsébet is általában minden nap iszik alkoholt. De szó sincs arról, hogy őfelsége alkoholista lenne. És mivel 92 éves, az a megállapítás sem lenne helytálló, hogy hamar tönkrevágta a szervezetét a rendszeres (de mértékletes) alkoholfogyasztás.

2018. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Velem egyidős közeli barátnő, 35 éves, amióta ismerem(középsuli) így tolja. Napi 1 üveg bor simán megvan, ennyit vall be, de még tagad is belőle inkább, mert így lehet tudni, hogy van nála otthon mindig mindenféle finom pia, likőrök, unikum, drága borok, és abból is szlopál. Főleg szabadnapokon, hétvégente. Ha valahova elmegyünk, mindig ő issza a legtöbbet, és meg sem látszik rajta, nem részeg, max csiccsent. Azt tudom róla, hogy ha valami nagyon elfoglalja, akkor nem iszik, mert teljesíteni kell, meg lemond minden programot, de amúgy ha semm dolga akkor egyből megy a duhajkodás, írja, hogy épp vedel otthon magában, vagy hogy menjünk valahová, mert unatkozik.
2018. júl. 12. 20:46
 8/16 A kérdező kommentje:
És akkor nincs megállás, lefolyó effektus beindul nála.
2018. júl. 12. 20:48
 9/16 anonim ***** válasza:

"Azt tudom róla, hogy ha valami nagyon elfoglalja, akkor nem iszik, mert teljesíteni kell,"


Akkor közel sem alkesz. Az alkoholista nem tud lemondani pár órára sem a piáról. Amúgy mitől lenne 35 évesen xar vérképe az alkalmi szlopálástól???? Te el vagy tévedve a fogalmakkal, vagy a "barátnőd" iránti "imádat" motivál...

2018. júl. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Van aki két három év kemény ivástól felfordul. Van aki évtizedekig el van igy. Az is számít milyen lörülmények között él. Az ivás mellett eszik e rendesen. Faterom mindig ivott. Eleinte alkalmanként. Aztán eljutiott oda hogy naponta kétszer berúgik. És tulajdonképpen semmi baja. Mindig piált de az utolsó tíz év eddig nagyon kemény. Berúgik egyzer reggel egyszerveste is.
2018. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!