Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valószínű, hogy ez gluténérzék...

Valószínű, hogy ez gluténérzékenység?

Figyelt kérdés

Étkezések után általában morog a belem, puffadok és fáj a hasam, gyakran van hasmenésem.

Szinte mindig eszek valami búzaliszt készítményt, egyszerűen ezt szoktam meg: péksütik, tészták, reggelente egy zsemle és valami sajt, hús zöldség stb.


Ma tettem egy próbát, semmi lisztes anyagot nem vettem magamhoz: tojás, rizs, virsli, tejtermékek. Étkezések után nem volt puffadás, hasfájás se morgó gyomor.


Teszek holnap egy próbát, amikor csak gluténes anyagot fogok enni, plusz hétköznap is tesztelek még, hogy nem csak a stressz az oka az említett tüneteknek.


Eléggé lehangoló, hogy nem ehetném a szokásos búza, zab stb. ételeket. A családban senkinél nem fordult ez elő...


2018. júl. 14. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Leirtak alapjan elegge valoszinu hogy ez a gond de teszteld meg elmehetnek ilyen allergia tesztre ott kiderul.
2018. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet, orvosi teszt tud biztosat mondani. Ne csináld azt, hogy csak gluténeset eszel próbából, mert kiszúrsz magaddal, a negatív próba pont elég kiindulás. Nem kell, hogy a családban előforduljon.
2018. júl. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez épp úgy lehet tejcukorérzékenység is.
2018. júl. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de amilyen horror áron vannak ezek a vizsgálatok, nem tudom bevállalni jelenleg.
2018. júl. 15. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, pedig be kell, államiban is van ingyen, csak több hónap a várakozás. De ezt nagyon fontos tudni, mert az se jó neked, ha fölöslegesen gluténmentesen táplálkozol, az meg kifejezetten veszélyes, ha gluténmentesen kéne, de nem azt teszed. Nemcsak közérzetromboló, hanem tartós egészségkárosító hatása van.
2018. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!