Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasnyálmirigy gyulladás lehet?

Hasnyálmirigy gyulladás lehet?

Figyelt kérdés
Kedden vizes hasmenésem volt,majd úgy tűnt mintha hőemelkedésem lett volna,de a lázmérő max 36,9 fok-ra ment fel,szerdán és csütörtökön már csak annyit éreztem,hogy a szegy csontom alatt kicsivel néha tompa enyhe fájdalmat érzek,de valamikor a bal bordáim alatt éreztem.Pénteken ismét volt vizes hasmenésem,de azóta ismét csak a szegycsontom alatti kellemetlen érzés van.A széklet viszont világos színű,de nem hasmenés.

2018. júl. 16. 00:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nézd, nekem ápolónő végzettségem van, dolgoztam is a szakmában eleget, de így a leírt tünetek alapján nem mondható meg, nem tudunk felelősségteljes tanácsot adni, mert ehhez azért kellene egy orvos.


A szegycsonti alatti fájdalom inkább utalhat szív, vagy gyomor száj panaszokra. Még azt is el tudom képzelni, hogy az epéd fájt.

Hasnyálmirigy gyulladásnál inkább a köldök környékén, övszerű fájdalmat éreznél.

A 36,9 teljesen normál testhő.

A széklet azért világosabb színű, mert nem tud megfelelően befestődni az epe által, hiszen minden csak átszalad rajtad olyankor. Azért lesz - sötétebb - barna, mert minél tovább időzik a salakanyag a belekben, a folyadékok visszaszívódnak ugyanoda, és töményebb lesz benne az epe festék.

Ha viszont már formált - nem vizes, folyadékos - még mindig jelentheti azt, hogy pl. tejes dolgot ettél, és olyankor tényleg világosabb. Tényleg: nem vagy tejérzékeny? (Ez később is kialakulhat.) Az is okozhat hasmenést, sőt fájdalmat, kellemetlen nyomás érzést a belekben. (megfigyelhetnéd, hogy milyen kaják fogyasztása után jelentkezek nálad ezek a tünetek.)


Szóval: így maximum találgatni lehet. Meg kéne látogatnod pl. a körzetid. Csak egy javaslat.

2018. júl. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!Szerdán megyek a háziorvoshoz megnézetni,egyébként azóta még ritkábban érzem a fájdalmat.
2018. júl. 17. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!