Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek van/volt talpi...

Valakinek van/volt talpi bőnye gyulladása (plantar fasciitis, sarkantyú)?

Figyelt kérdés
Évek óta fájdalmasan húzódik mindkét talpam. Egyszer a 100%-ig járásképtelenné váltam, akkor a röntgen megállapította a sarkamon a csontkinövést. Ami segít: talp nyújtása, minden este jegelés, lúdtalpbetét viselése, vagy kinesio szalag felragasztása. A fájdalmat nem a kinövés okozza, hanem a talpi "hús" gyulladása. Erre már szedtem mindenféle gyulladáscsökkentőt, fájdalomcsillapítót (nidolt, curidolt, cataflamot, fekete nadálytő krémet), de csak ideig óráig használ, és a gyomrom is kipurcant tőle. Terápiás röntgenre kaptam beutalót a Kékgolyó utcába, de nem mentem el, nem garantálják a javulást :( Most az omega3 szedésén gondolkodom, állítólag gyulladásokra jó. Valakinek valami jól bevált házi gyógymódja van erre a fájdalomra? :S

#lúdtalp #sarkantyú #talpi bőnye gyulladás #plantaar fasciitis
2018. júl. 21. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kollégámnak is van ilyen panasza, ő fizikóra jár(t).

Neki szépen helyre jött a talpa.

2018. júl. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Terápiás röntgenre kaptam beutalót a Kékgolyó utcába, de nem mentem el, nem garantálják a javulást..."


Nejem unokatestvérének 5 kezelés után rendbejött. Ha a "garanciára" vár, ma is sántíthat!

2018. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vannak szelídebb gyógymódok a sugárnál, amit annak nem ajánlanak aki szeretne még gyereket. Az én ortopédusom valamiért ezt meg sem kérdezte tőlem, hanem egyből a legdurvábbat írta fel.

Sok emberről olvastam, hallottam, akinek rendbe jött, sugár nélkül, van akinek a talpbetét is elég volt, nekem valamiért nem sikerül. :(

2018. júl. 21. 17:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Férjem nek sokat javult. Ma már nem is sántít. Ő átkérte magát ülő munkába a szaladgálósból. Meg járt valamilyen elektromos kezelésre, valamint olyan talpbetét, ami a sarkantyúnál lyukas. De a legfontosabb, hogy ülő meló legyen. Azzal javul a legtöbbet.
2018. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm röntgen terápián volt, és azóta teljesen meggyógyult. Már járni sem tudott.
2018. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Őszintén mondom válasza:
100%

Sziasztok.

Na hát én átolbasva az egész gyakorit sarkantyú témában, azt vettem észre, hogy mindenki másképp gyógyul ki vagy nem gyógyul ki belőle.

Szintén zenész. Kb.6 éve kezdődött, orvos talpbetét és elmúlt. Erre én hülye már nem fáj alapon hanyagoltam a talpbetét viselését ( akkor még nem tudtam, hogy a gyulladás okoz fájdalmat a csontkinövés nem tűnik el), visszatért makacsul!! Masfél éve nem mulik. Viselem a saroknál lyukas talpbetétet, voltam fizikón, lezerkezelesen, és mélyröntgenen is. Semmi. Most szteroid szurit akarnak 5x. Nem biztos, hogy bevállalom. Nem tudom mi lesz vele :(

2018. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem most - lekopogom - "kussol" a sarkam. Két hónapja megkínáltam egy kis fenilbutazon krémmel. Két napig kentem, és most az elviselhető szinten van. Nem mondom, hogy nem fáj, de tudok létezni, és még sportolok is. A sugárzást én is kihagytam. Még manuálterápiára jártam, de ott annyi problémám volt, hogy a talpamra nem került még sor.
2018. okt. 16. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!