Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gasztroenterológus az mit csinál?

Gasztroenterológus az mit csinál?

Figyelt kérdés
Mármint milyen kivizsgálásokat,mivel kell mennem hozzá es elégge félek hogy fog kelleni csövet nyelni vagy mit
2018. júl. 23. 19:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Jaj és azért küldtek oda el mert elég sokat lefogytam. 10kilot is (nem egyszerre)
2018. júl. 23. 20:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Az emésztőrendszer megbetegedéseit vizsgálja.

Ha első alkalommal mész, még biztosan nem kell lenyelni semmit, mert ezeket a vizsgálatokat elő kell készíteni.

Egyébként nem kell félni, akár altatásban is végeznek gyomortükrözést.

2018. júl. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj vállalni a gyomortükrözést. Nálam vérvétellel indult, általános is meg allergiapanel, gluténérzékenység szűrés. Ez kétes volt. Laktózérzékenységre is volt kifújásos tesztem. Ez is meg az allergiateszt is negatív volt. A gyomortükrözést vállaltam, főleg hogy kétes lett gluténre a vérteszt. A vastagbéltükrözést is vállaltam de nem tudták teljesen megcsinálni, a kontrasztanyagos röngten is kellett volna de azt már nem vállaltam be, de nekem durva puffadás és hasmenés-székrekedés váltakozása a tünet, a hasmenés se olyan durva, hogy komolyabb betegségektől kellene tartanom.

Amúgy nagyon sokféle vizsgálat van... kilégzéses teszt van fruktózra is, laktulózra. Ugye laktózra is, ezek amúgy annyiból állnak, hogy megiszol egy löttyöt majd 20-30 percenként fújni kell egy műszerre.

Nyugodtan menj el, az akaratod ellenére semmilyen vizsgálat nem fog történni!

2018. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előszőr csak meghallgatja a panaszaid, megnézi a leleteidet, átnyomkodja a hasad, majd időpontot ad gyomortükrözésre.
2018. júl. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :) előre csak annyit tudok hogy lesz vérvétel csak már derülne ki hogy mi a bajom:/
2018. júl. 24. 08:17
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

Mindenképpen csövet kell nyelni, vagy éppen befogadni alul mert a tápcsatornát vizsgálják. Ez attól függ hogy melyik hoz megfelelő eredményt.

Félelmetesnek tűnik de nem kell félni tőle, gyorsan megvan a vizsgálat mint például egy ultrahangon.

2019. aug. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!