Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha nincsenek refluxxal panasza...

Ha nincsenek refluxxal panaszaim, azt azt jelenti, hogy nem romlik az állapotom?

Figyelt kérdés

Nagyon butának tűnik a kérdés első olvasatra, de sajnos olyan orvost fogtam ki, aki nem igazán beszélte át velem ezeket ... Gyomortükrözésem volt, és a gasztroenterológus szerint Reflux, felmaródás nélkül. Kezelésre annyit mondott, hogy ne cigizzek, ne egyek fűszereset stb..


Az lenne a kérdésem, hogy ha nem feltétlenül tartom be azokat a nagyon általános "tanácsokat " amiket tőle kaptam, de nincsenek panaszaim, azaz nem ég a gyomrom, nem fáj, nem puffadok stb, akkor ezekben az időszakokban normalizálódik a gyomrom állapota?

Tehát nem romlik "csendben" tovább?


Annyira elvagyok keseredve, mindent tapasztalat útján lehet csak eldönteni ennél a betegségnél és folyton attól felek, hogy hiába nincs panasz, lehet a helyzet némán romlik és valami súlyos vége lesz, mert 23 éves vagyok még csak, és hamar vége lesz az életemnek..



Kérlek, ha bármi hasznosat tudtok mondani, írjátok le!!


2018. júl. 30. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Be kell tartani amiket az orvos mondott, hogy a tüneteid ne erősödjenek. Amúgy a reflux néha fellángolhat, pl sokaknak előjön évszakváltáskor, tavasszal, vagy ősszel.

Súlyos vége nem lesz, nagyon sok ember él ilyen betegséggel, nem szabad ilyenekre gondolnod, mert a stressztől is súlyosbítja a refluxot.

2018. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem értek hozzá, de egy (jó) tanács: keress a neten refluxos csoportokat - már mindenféle betegséggel kapcsolatos csoportok vannak pl. a Facebookon is, biztos ilyen is van pár. Sorstársaid jobban tudnak tapasztalatokat írni, vagy tanácsot adni. Meg keress szakirodalmat is, és ne állj le az elsőnél, hanem kutass, hátha vannak alternatív lehetőségek a teljes gyógyulásra.

Én más témában kutakodtam rengeteget, több csoportot is találtam, ill. szakembereket is (csak nem magyarokat), rendszeresen olvasom a cikkeiket a tapasztalatokról, kutatásokról. Szóval vedd a kezedbe a sorsod. :)

2018. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!