Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Különböző szív/szívtáji...

Különböző szív/szívtáji panaszaim vannak, súlyos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A tegnapi eset után kicsit megijedtem. Elmentem bringázni, mikoris egy nagyobb tempózás után éreztem hogy valami nem okés. Elkezdtem nézni a pulzusomat(kézzel, nyakon), éreztem hogy kihagy 1-2 verést az alapból magas szívritmusom, majd képzsibbadás után hirtelen mintha bepótolná az elmaradást, ilyenkor enyhe fulladás és köhögés jellemző, fájdalom nincs.

Nyugalmi állapotban fájdogálni szokott, illetve a szívközeli izomzatom ráng, mi lehet az oka? Vannak egyéb ilyes panaszaim is, de ezek a jellemzőek.

EKG negatív, Vérvétel 100%ig jó. hátra van még egy ultrahang.



2017. máj. 2. 07:48
 1/4 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok.
2017. máj. 2. 08:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia :) Valószínüleg extrasystolé (plusz ütés) volt amit éreztél. Ha az EKG jó az már nagyonis jót jelent.. ha bármi baja lenne a szívednek azt az ultrahang pedig biztosan kimutatja
2017. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ez miért terhelés alatt jellemző? így most akkor nem sportolhatok? komolyabb probléma adódhat belőle?

Illetve az is kérdés, hogy miért hagy ki és mitől. :/ :) köszi.

2017. máj. 2. 21:21
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Nekem is szoktak lenni ilyen melléütéseim, meg fájdogálásaim, és az EKG ugyanúgy nem mutatott ki semmit.

Magnéziumhiány is okozhatja, amióta tablettában szedem, lényegesen lecsökkentek a melléütések. Szóval csak javasolni tudom, lehet, hogy csak ez a baj. Esetleg még stressztől is lehet.

Ilyen jó eredmények után nem hinném, hogy komoly probléma lenne.

Jobbulást neked! :)


22/N

2017. máj. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!