Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a TSH eredményem 2,98...

Ha a TSH eredményem 2,98 U/ml, lehetek ez miatt hízékony?

Figyelt kérdés
50 éves nő vagyok. Referenciaérték 0,55-4,78, de eddig1-2 között volt, öt évvel ezelőtt nézték.
2018. aug. 2. 17:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Elvileg ez még így is a normál értékhatáron belül van, mint írtad is. És még a "nagyon szigorú" szemlélet szerint is elég jó - úgy értem, Amerikában már vannak hangok, hogy le kellene vinni 2.5-re a felső határt, szóval ahhoz képest sem sokkal több.

DE:

A hízékonyság lehet az elégtelen pajzsmirigy-működés következménye, ami ugye nálad a TSH-szint alapján rendben van. De egyrészt a TSH egy túlértékelt marker - méretned kellene további pm-hormonokat: minimum T3-at és T4-et, de lehetőleg reverz T3-at is. Plusz ellenanyagokat: antiTPO és antiTG. Utóbbi kettő már évekkel a TSH-szint emelkedése előtt is a normál szint fölé szokott menni, ha autoimmun pm-betegsége van valakinek, szóval jobb indikátor.

Viszont sajnos a TB nem támogatja ezeket a vizsgálatokat, ha normál értékű a TSH-d. Csak privátban tudod méretni. A CentrumLabnál ez összesen 10 ezer forint, szóval ennyit megérne rászánni, hogy biztosat tudj.


Ha pedig nincs pm-probléma, akkor mehetsz más irányba: mellékvesekéreg-hormon is lehet ludas. Vagy a szervezeted valami miatt átkapcsolt tartalékoló üzemmódba, így a zsírokat felhalmozza. Ezekre is megvannak a vizsgálatok, csak a neveket nem tudom, mert ezekben nem vagyok otthon annyira.

2018. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!