Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexiás vagyok?

Anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés

Amióta többen is megjegyezték, (Barátaim+Szüleim) hogy igazán fogyhatnék, azóta más sem jár a felyemben. 155 cm vagyok és 55 kg. "Régebben" 60 kg voltam.


Amióta folyamatosan mondogatják nekem azt, hogy fogyjak le, egyfolytában:


Nézegetem magam a tükörben.

Telefonnal csinálok képeket magamról, hogy fogytam-e, de természetesen semmi külömbség nincs az egy hónappal ezelőtti testem és a mostani között.

Nem kívánom az ételt. Vagyis ha kívánom, az napi 1x van. Nem szeretném elmondani hány kalóriát eszek naponta, mert tudom hogy mindenki rosszat mondana rám, nekem meg nagyon nincs szükségem rá...

Minden egyes nap reggel és este megmérem a súlyomat.

Egyfolytában vékony lányokat nézek, és reménykedem, hogy egyszer énis lehetek olyan...


Nemtudom, hogy ez lenne-e az a bizonyos anorexia, de nemtudom, hogy abba szeretném-e hagyni amit most csinálok. Megakarom mutatni mindenkinek, hogy nekem is lehet szép alakom!



2018. aug. 3. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Az anorexiások egyfolytában a kalóriákat számolják, és rengeteget mozognak. A 155 cm és 55 kg szintén nagyon messze van az anorexiától. Kezdj el valamit sportolni, akkor szép alakod lehet.
2018. aug. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sportolok elég sokat... És mint írtam, számolom a kalóriákat is. Engem is csak a súlyom nyugtat meg, hogy nem vagyok az
2018. aug. 3. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy az. Csak fogyni akarsz. Sok sikert az okos diétához!
2018. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Sajnálom, de az anorexia lényege pont nem a súly. Az anorexia egy lelki betegség, amely jellegzetes tüneteket produkál:

- tápanyag megvnása

- kalóriák számlálása

- evés után bűntudat

- egyre és egyre nagyobb a megvolt táplálékok köre


Ha ezek megvannak, függetlenül a súlytól annak minősülhetsz.

2018. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem kapsz gyorsan észbe, rövid időn belül az leszel.
2018. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia! én az vagyok...168 cm 45 kg...sajnos :/

18/L

2018. aug. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!