Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Találkozott-e valaki már...

Találkozott-e valaki már ezzel a bőrbetegséggel (pikkelysömör) és mik a tapasztalatai vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1,5 hónappal ezelőtt nagymamám véletlenül növények permetezése közben a lábára is került a növényvédő-szerből, aminek hatására a lábán ilyen pirosas foltok jelentek meg. Először nem volt semmi komoly csak ezek a foltok, amikre a háziorvosától kapott krémet, hogy kenegesse.


Természetesen a krém semmit sem használt és az állapota tovább romlott, egyre több helyen jelentek meg a piros foltok illetve a lába be is dagadt. Körülbelül az eset után 1 hónap telt el, addig több gyógyszert is kipróbált amit a háziorvosa írt fel illetve krémeket is, de mivel nem akart javulni az állapota ezért bőrgyógyászhoz ment.


A bőrgyógyász konkrétan nem tudta megmondani, hogy mi is ez, ő pikkelysömörre gyanakszik. Azt gondolja, hogy a permetezőszer csak beindította a folyamatot, és így alakult ki ez a betegség. A bőrgyógyász szintén felírt krémet és gyógyszert és 3 hétre adott későbbi beutalót. Jelenleg azóta 2 hét telt el, és szintén nem akar, sőt egyre csúnyább a lába, illetve a kezén is megjelentek ezek a piros foltok. Mindenképpen megszeretnénk várni még ezt az egy hetet, mielőtt kórházba mennénk. Gondolom ezek a nagy melegek is rájátszhatnak arra, hogy nem enyhülnek a tünetei. Egyéb információk nagymamámról ami talán közrejátszhat, elmúlt már 70. Korához képest fiatalabb és egészségesebb, ámbár túlsúllyal küzd, viszont falusi környezetben él.


Két okból írom ki a kérdést, amit itt szeretnék megtudni, az első, hogy aki esetleg találkozott már ezzel a jelenséggel, mik a tapasztalatai. Illetve hajdú-bihar megyén belül tudna-e megbízható és jó bőrgyógyászt ajánlani. (google a barátod és a társai kérdéseket nem szeretnék látni, mivel ott is nézelődök emiatt)



2018. aug. 13. 22:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Egy utolsó kiegészítésként, vérvételen az utóbbi időben többször is volt, emiatt a bőrbetegség miatt, de minden esetben rendben volt a véreredménye!
2018. aug. 13. 22:13
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyeb tunete van? Az orvos nyilvan kompetensebb a kerdesben, de nekem eloszor a Lyme-kor ugrott be, en kivizsgaltatnam erre is a helyetekben. Evekkel kesobb isis kijohet kullancs csipes utan, es aza is lehet siman, hogy nem vette eszre, amikor kullancs ment bele, az szepen megszivja magat, aztan kipottyan, nem is erzi az ember...
2018. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok otthon permetszerek terén, szerintem az sem mindegy, konkrétan mi ment a lábára. Lehet hogy megmarta a bőrt, nem hinném hogy ez pikkelysömör. Jó lenne egy kép is, akkor többen hozzá tudnának szólni. Sajnos az ország túlsó felén tudok jó bőrgyógyászt, de Debrecenben jó eséllyel akadhat.
2018. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Fogalmam sincs ,hogy pontosan mi lehet a nagymamáddal, de abban biztos vagyok,hogy nem pikkelysömör.Általában a pikkelysömör komoly ideg által keletkezik a bőrőn ,és az nem foltokban jelenik meg, hanem sebekben.Tapasztalatból mondom, mivel apukámnak is pikkelysömöre van.
2018. aug. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A pikkelysömör egy eléggé makacs bőrbetegség,amiben az immunrendszernek az idegrendszernek is nagy szerepe van.Nekem a férjem szenved tőle már kb 25 éve,és mostmár szinte soha nem tünet mentes. A bőr hámsejtjei sokkal korábban érnek,és pikkely szerűen hámlanak,erős viszketéssel kisérve.A hámlás után piros folt marad utánna,Nagyon sok féle gyógyszert,kenőcsöt kipróbáltunk,több.kevesebb sikerrel.Azt viszont megfigyeltem,hogy stresszesebb helyzet után jobban belobban.A bőrgyógyászaton már a STELARA injekciót javasolta az orvos,de nem mentünk bele ebbe a gyógymódba.
2018. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért a pikkelysömör ennél sokkal, de sokkal bonyolultabb. Nyugodtan kijöhet a bőrt ért mechanikai hatásra is, például parkettásnak a térdén, íróasztalosnak a könyökén.
2018. aug. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!