Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi baja lehet a derekamnak?

Mi baja lehet a derekamnak?

Figyelt kérdés

Hònapok òta fàj a derekam leginkább hogyha ülök. Sokszor nagyon fàjdalmas nem is tudok sokat ülni. Rendszeresen sportolok edzeni szoktam.

Voltam ortopèdiàn pàr hete ahol az orvos "megvizsgàlt" meg a pólòt sem kellett levennem csak megütögette a hatam pàrszor majd elküldött röntgenre. Azt mondta hogy túlterhelem az izületeimet ès csak a megerőltetèstől fàj.(Hol ott az utóbbi időben mióta fàjdalmaim vannak sokkal kevesebbet vagyok aktìv) Ìrt fel fàjdalom csillapìtòt meg fizikoteràpiat akart de azt mondta ettől nem fog megszűnni ha megint elkezdek sportolni ugyan ùgy fog fàjni és ez mar igy marad nekem. Mi baja lehet pontosan? Mit tudok mèg tenni hogy ne fàjjon? Nem tudom elfogadni h ezzel kell èlnem ès nem akarok ràszokni a fàjdalom csillapìtokra sem.

18/l



2018. aug. 14. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

"Azt mondta hogy túlterhelem az izületeimet ès csak a megerőltetèstől fàj.(Hol ott az utóbbi időben mióta fàjdalmaim vannak sokkal kevesebbet vagyok aktìv) Ìrt fel fàjdalom csillapìtòt meg fizikoteràpiat akart de azt mondta ettől nem fog megszűnni ha megint elkezdek sportolni ugyan ùgy fog fàjni és ez mar igy marad nekem. Mi baja lehet pontosan?"


Szerintem arra gondolhatott, hogy a hosszú évek alatti túlterheléstől van, ezért nem múlt el akkor sem, amikor mostanában kevesebbet sportoltál (egyébként mit?) - és akkor esélyes, hogy tényleg újra elő fog jönni, ha megint ugyanazt sportolod. Szerintem válassz mást, pl. úszást, az jó szokott lenni az ilyesmire.

2018. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérhetsz neurológiára beutalót, csinálnának egy gerinc MRI-t, abból többet látni. Lehet hogy kímélőbb sportra kell váltani.
2018. aug. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Inkább reumatológushoz menj! A kopásokhoz, ízületekhez ők értenek jobban.
2018. aug. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nahát, más nők azért siránkoznak itt a GYIK-on, hogy miért vetkőztetik le őket az orvosok, neked meg az a panaszod, hogy le sem vetette a pólót! :-D


Viccen kívül, sajnos sok ilyesmit hallok ortopéd orvosokról, hogy nem igazán foglalkoznak alaposan a beteggel. Nem tudom, hogy miért róluk ilyen sokszor. A fájdalomcsillapítót mindenképpen szedd. Milyen fizikoterápiát kaptál?

Pontosan hol érzed a fájdalmat? Izomban vagy ízületben?

Mit sportolsz?

Nincs persze joga az embernek orvos véleményét felülbírálni, csak nem értem, hogy ennyi vizsgálat után miért mondta, hogy ízület, ha nem is a fájdalmas területet vizsgálta meg.

Azért kérdezgetek, mert lehetséges más ok is, és elképzelhető, hogy szakszerű masszázzsal lehet eredményt elérni. Egy-két próbát talán megér.

Jobbulást!

Egy gyógymasszőr

2018. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!