Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet Lamotrigine epilepszias...

Lehet Lamotrigine epilepszias gyogyszerrel alkoholt fogyasztani? A betegtajekoztato papiron nem is emlit alkoholt.

Figyelt kérdés

2018. aug. 16. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, epilepsziás gyógyszerekre egyikre sem.
2018. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es miutan majd elhagyhatom a gyogyszereket, azutan se?
2018. aug. 16. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én visszaestem és ezt a mértéktelen alkoholfogyasztásnak tulajdonítom.
2018. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5%
A Lamolep betegtályékoztatóján ott van, hogy nem szabad alkoholt fogyasztani.
2018. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szép jóestét, sorstárs!

Köszi az őszinte önkritika közzétételét: tapasztalatból írtál és ez mégis többet nyom a latban, mint a lépcsőházból a laikus "szomszéd Mari néni" jótanácsa.


Kedves előző! Nem, sajnos, valóban nincs az okosítóban, hogy nem szabad, holott az epilepszia már bármilyen bogyó nélkül is önmagában is elegendő indok az alkoholtól való önmegtartóztatásra.


Én magam is ott intem a hasonló dilemmával élőket, hogy NE, ahol csak tudom! Ha lamotrigin, ha bármi más antidepresszáns, antiepileptikum, pánikbetegségre adott hatóanyag, egyéb ütős gyógyszer.

Ne fogyassz alkoholt, energiaitalt, egyéb "gyorsítókat", mert ---akár hosszú távon is--- sokkal nagyobb bajba kerülhetsz, mint vagy most. Okos ember más kárán okul, még jobb, ha a maga --minden tekintetben józan-- döntése után.

Észen légy, mert egészséged egy van és ezer más, ELKERÜLHETETLEN befolyásoló tényező ronthat a helyzeteden. Legalább azt a rizikófaktort, amit te magad kiiktathatsz az életedből, legalább azt kerüld!

Tünetmentes, szép napokat, üdv minden sorstársnak! :)

2018. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2018. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!