Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 19 éves SM (sclerozis multiple...

19 éves SM (sclerozis multiplex) beteg vagyok. A kérdésem a következő lenne. Van köztünk valaki akit OCREVUS infúziós gyógyszerrel kezeltek, vagy kezelni fognak? SM betegek beszámolóját is szívesen meghallgatnám. (Elolvasnam)

Figyelt kérdés
2017. nov. 19. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 25 vagyok, jelenleg gyógyszert nem szedek, de csak azért, mert a közeljövőben szeretnék gyereket. Tünetem nincs, így nem látom értelmét sem.. Neked van valami állandó tüneted?
2017. nov. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia.köszönöm a választ: 2 éve jobb lábam lezsibbadt érzéketlenné vált,gerinc sérvel félre diagonsztizaltak. Idén nyáron derült ki Sm -em van.A jobb oldalam (kar,láb,arc,száj)szinte teljesen irányithatatlanná vált. Nagy erőkifejtéssel sikerült a mozgás. Intravénás ocrevus eljárást javasolták,állitolag most ez a "legjobb".Milyen az életed mióta SM beteg vagy?:) szteroidos kezelés utan 1hét mulva jobban lettem,szinte minden ugyanolyan volt mint azelőtt.Azóta 5 napon keresztül erős izomgörcseim voltak fájdalommal nem járt,ez idő alatt rivotril nyugtató tablettát szedtem. Neked mikor diagnosztizálták a Slercosist?:)
2017. nov. 21. 18:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Hú.. 17 vagy 18 lehettem, amikor az első (fel nem ismert) tünetem jelentkezett, majd egy 7 éves szünet után látóideg-gyulladásom lett idén. Ekkor derült ki. Az első tünet egy feloldali zsibbadás volt, szenzoros tünetekkel (sem hideget, sem meleget nem éreztem, folyamatosan terjedt aztán hirtelen visszahuzodott), hála istennek maradványtünetek nélkül teljesen elmúlt. A látóideg-gyulladás után sem maradt vissza semmi, tüneteim nincsenek. Az orvosom viszont azt mondta, hogy nagyon sok lézió van az agyamban, és nem túl jó helyen, indokoltnak tartotta a gyógyszert. Nagyjából ennyi :) Sajnálom, hogy ilyen sok tüneted van, remélem hamar rendbe jössz.
2017. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Félre értettél:) nincs maradandó károsodásom:Dmax kicsit csunyabban irok. De lehetne rosszab is😁

Köszönöm viszont kívánok sok erőt egészseget:)

2017. nov. 22. 08:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Még a 2 ismert FB csoportból senki nem kapott Ocrevust. Januárban törzskönyvezték de még senki orvos nem kérvényezte azóta sajnos
2018. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__8979023..


Az ocrevus nem megoldás. Senki se gyógyult meg tőle sajnos.

2018. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Asztarte válasza:
Én Tysabrit kapok, de rákérdeztem az Ocrevus-ra. Én nem vállalnám. Fél évente adják infúzióban. Ha ennyi idő kell a következő adaghoz, az azt jelenti, hogy addig bent van a szervezetben. Ezt onnan nem szedik ki, ha bármi gondot okoz.
2018. jún. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha infúzió lefolyása közben nem okoz gondot, utána sem fog
2018. jún. 13. 09:41
 9/10 anonim ***** válasza:
inkább az a gond hogy nem adják még senkinek itthon csak kísérleti programban adták nagyon kevés embernek de azon kívül...senki. Az új 2018 terápiás irányelvek egyébként nagyon korszerűek a régiekkel szemben.Magadra hallgass és minél előbb hatékony kezelést kapsz annál jobbak az esélyeid. [link] ha érdekel elérhető terápia olvasd el ezt: [link] vagy kérj Tisabry-t.
2018. jún. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia!

hogy vagy azóta? Hat az ocrevus?

Én most lettem 24, 7 éve van SM, de sokat romlottam sajnos.

2019. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!