Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miutan elhagytam az epilepszia...

Miutan elhagytam az epilepszia gyogyszereimet, ihatok utana alkoholt? Esetleg tunetmentes de gyogyszeres kezeles alatt?

Figyelt kérdés
21/L es nyilvan a korosztalyommal eleg hatranyos az alkoholmegvonas. Nem reszegedesre gondolok, hanem pl egy eskuvon vagy szulinapon egy pohar pezsgore (eleg rossz mikor mindenki koccint, te meg csak ott allsz es nezed). Tudni szeretnem hogy, ihatok en meg valaha alkoholt vagy felejtsem el eletem vegeig?

2018. aug. 16. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz, sorstárs! :)


Első kérdéseddel kapcsolatos "lehetőségeiddel" kapcsolatban a SZAKorvosod véleményét kérd ki, ne a szomszéd Juliska néni, vagy a "gyakori kérdések válaszadói" véleménye legyen a mérvadó! Sok tényezőtől függ még egy SZAKorvosi vélemény is, nemhogy néhány laikusé.


Második kérdésedre egyértelmű a NEM válasz: antiepileptikumok szedésével egyidőben NEM SZABAD alkoholt fogyasztani.

Ezt nem azért írom, mert ez ma egy divatos közhely, hanem tény, és komolyan megfontolandó.


Ugyanis --kérdésedből kiindulva feltételezésem-- hogy egy-egy ilyen összejövetel előtt pár napig inkább elhagynád a gyógyszert, megvárva, míg a hatóanyag távozik a szervezetedből.

Ezzel komoly borulást okozva az epilepszia okozta állapotodban, és akkor semmivel nem okozol kevesebb bajt, mintha a bogyók szedésével egyidejűleg iszol. Nem találtam privi küldésére való lehetőséget, de talán segítség mások véleménye is.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__6914009..


Elgondolkodtat, hogy az utolsó kérdésére nem kapott újabb választ? Mert számodra az is valamiféle választ , sorok közötti tanulságot jelenthet.

Fontold meg, mi ér többet, mivel okozol nagyobb bajt !

Nem téged minősít, ha értetlennek, vagy bunkónak bizonyul néhány ismerősöd.

Viszont téged minősít mindegyik, az egészségeddel kapcsolatos döntésed. Kinek kell "bizonyítanod", megfelelned sacc/kb .... úgy életed végéig ???

Tartósan tünetmentes állapotot, jó egészséget!

Üdv.: legyen szép napod! :)

2018. aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!