Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mitől van? Valaki hasonló...

Ez mitől van? Valaki hasonló helyzetben volt már?

Figyelt kérdés

Pár hete manduláim eleggé fájtak es bedagadtak, aztan a nyakamon ilyen duzzanat vagy csomó féleség lett ,ha oldalra fordítom a fejem akkor latszódik picit de elég kicsi,nemakar elmúlni mi lehet ez?? Ez pajzsmirigy túlműködéstől lehet?? Mivel nemrég voltam gyomortükrözésen, es ott mondták hogy lehet baj van a pajzsmirigyemmel(2 hét múlva lesznek eredmények) és hát elégge parázok mivel olvasgattam interneten elég sokat..es pajzsmirigy túlműködésnel le lelehet fogyni,és én mar lefogytam 10 kilot

Bocsi ha elég hülyén fogalmaztam


2018. aug. 16. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hol van a duzzanat. A pajzsmirigy a gége alatt helyezkedik el; esetleg nézd meg képen pontosan.

Ha az a környék duzzadt, akkor lehet, hogy tényleg struma. Ultrahang és labor alapján lehet diagnosztizálni.

2018. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem ott van hanem inkab fellete
2018. aug. 17. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor az mandula vagy nyirokcsomó.


De ha meglesznek a pm-leleteid, írd le az eredményeket. Ha gond van, tudok segíteni.

2018. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszi majd leírom de en pajzsmirigy túlműködésre gyanakodok ám, de majd 2hét múlva kiderül :)
2018. aug. 17. 21:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Na csak annyit mondtak hogy kicsit a gyomromban gyulladás van de attól nemlehet lefogyni...12én megyek be dokihoz tablettaért :)
2018. aug. 30. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor laborban nem is voltál? Házi orvos tud beutalót adni, kérj teljes vérképet, plusz TSH-t. Ez egy stimuláló hormon: ha túl alacsony a szintje, az pm-túlműködésre utal. (És fordítva: ha túl magas, akkor pm-alulműködés.) Viszont a többi hormont csak akkor nézik, ha a TSH alapján gond van - de az esetek kb. 10%-ában a TSH még jó, pedig a betegség már fennáll. Úgyhogy akkor érdemes privátban méretni legalább T3 és T4 hormonszinteket, ill. az antiTPO és az antiTG nevű ellenanyagokat, ez összesen 8 ezer forint a CentrumLabnál.
2018. aug. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben köszi holnap megyek a körzeti orvoshoz papirokkal amit meg a gastronál kaptam , aztán ha nemküld tovább mas kivizsgálásokra akkor megemlítem

neki a labort. És amikor megkapom a gyógyszereket a bacikra ami a gyomromban van azt utána megint gyomortükrözéssel ellenőrzik??

2018. aug. 30. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!