Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 19 évesen szívinfarktus?...

19 évesen szívinfarktus? Magas pulzusszám lehet a jele?

Figyelt kérdés
Amikor dohányzom megnő a pulzusom 105-110 körülire de egyébként is 81 és 96 közé esik.. a vérnyomásom általában 105/73 és 113/77 körül szokott lenni

2018. aug. 21. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez alacsony vérnyomás.

Jobb mintha magas lenne.

Egyébként a magas vérnyomásnál sokkal nagyobb az infarktus és stroke eséllye.

Ne pánikolj!!

2018. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


A vérnyomásod az életkorodhoz képest teljesen jó, elfogadható.

Ha a dohányzástól megnő a pulzusod, ez ugyan nem utal szívinfarktusra, de jelentheti, hogy a szervezeted próbál tenni a káros hatása ellen. Hosszabb távon okoz érszűkületet, szívproblémákat, tüdőproblémákat, szexuális teljesítő képesség zavarokat (férfiaknál), és akkor már kapkodna az ember, hogy talán mégsem érte meg a bűzrudacska, de olyankor már késő.

Ezt mondom neked úgy, hogy én magam is dohányoztam életem folyamán kétszer. Már először is nehéz volt letenni, de másodszor pláne. Igaz, nekem a fül-orr-gégész megmondta: dohányozzak nyugodtan, ha azt akarom, hogy az orromban lévő polip belefolyjon az arcüregembe... abba hagytam a dohányzást, és volt olyan szerencsém, hogy már az orrpolipom is eltűnt. Viszont a légző / tüdő kapacitásom pocsék, és a szívem sem épp jó.

TE döntöd el - most még meggondolhatod - megéri-e ez az egész, vagy sem.

2018. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csák par honapja cigizel.. De be fogom fejezni
2018. aug. 21. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!