Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szeborrea fejbőrön lehet ez?...

Szeborrea fejbőrön lehet ez? Mi jó rá?

Figyelt kérdés

Fehér vastag lerakódás van a fejbőröm hajtőnél. Szerencsére nem túl nagy terúleten. Hiába mosom nem jon le persze néha leválik belőle egy pici darab. Kemény állagú lerakódás.

Most megpróbáltam megpiszkálni de ahogy lejött vérzett.

Van hogy viszketett de amióta több a lerakódás a viszketés elmúlt.


2018. aug. 21. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
2018. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Én ezt sokáig használtam, semmire nem volt jó.

Sőt azóta már vagy 5 féle dolgot kipróbáltam a bőrgyógyász javaslatára, de semmi sem használ, hajszeszt is, de semmi. Nekem röviden kell hagyni a hajam és megmosni hetente 3x, akkor nem vészes a dolog, más megoldást én nem találtam.

2018. aug. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Régen velem is ez volt, idővel a fejtetőmre is átterjedt. Persze semmi nem használt, volt valami szteroidos sampon, attól egy ideig jobb lett, aztán még rosszabb.

Valahol olvastam, hogy a natúrjoghurtba kevert olívaolajas pakolást ajánlották. Hihetetlen, de működött! kb 20 percig hagytam a fejemen és lemosás előtt óvatosan átdörzsöltem. Nagyon szépen megtisztította a fejbőröm.

Azóta ha látom, hogy megint kezd előjönni, elég ha 2 hetente rákenem.

Még azt vettem észre, hogy az alacsony szénhidrát tartalmú diéta sokat javít rajta.

2018. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Fejtetőn van nekem is.

Az a baj hogy megmosni is alig merem mert ahogy lejön ez a fehér valami sebes lesz a fejbőr. Lehet valami hámlasztó pihító jó lehet.

2018. aug. 21. 21:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Gomba is lehet. Malaseb sampon jó rá.
2018. aug. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezzel mindenképp menj el bőrgyógyászhoz. Nekem is volt seborrheám, ennél sokkal enyhébb, próbáltam több sampont is, egyik sem igazán vált be. Most "csak" korpás vagyok 2-3 nap után.
2018. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Diprosalic oldat, csíp, mint a veszett fene, de hatékony. Bőrgyógyász vagy házi orvos tudja felírni.

Vagy Elocom krém, az nem csíp, de nagyon macerás felkenni, ha nagyobb felületről van szó, és utána hajat kell mosni, különben ronda lesz a haj. A legjobb este felkenni, akkor egész éjszaka rajta van a bőrön, majd reggel hajmosás. És nem kell gyakran, elég heti egyszer-kétszer, és csak ameddig megvan a lerakódás, ill. ha később esetleg visszajön.

2018. aug. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál gomba.
2018. aug. 26. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!