Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet lyme kór?

Ez lehet lyme kór?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre egy csípést az alkaromon,ami körül van egy nagyon halvány piros/rózsaszín folt. Itt a kép a foltrol:

[link]

Tájfutó létemre elég sok időt töltök a szabadban, így nem egy kullanccsal találkoztam már, de azokat mindig rendesen ki szoktam szedni. Itt viszont nem láttam kullancsot (vagy legalábbis nem tűnt fel), nem viszket/viszketett, így nem vettem észre. Ez lehet lyme kór? Ha igen mit tegyek?



2018. aug. 24. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen az. Sürgősen keress fel egy bőrgyógyászt vagy belgyógyászt, megfelelő antibiotikummal gyógyítható.
2018. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem vagyok otthon..csak két nap múlva megyek haza. Keressünk itt orvost vagy ennyi belefér? Mennyi ideig tart az antibiotikum kúra?
2018. aug. 24. 18:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehetne élesebb a kép.A csípés körül az egész terület piros,vagy van benne fehér sáv is? A lyme kiütése kokárdaszerű,nem full piros.Tesómnak volt, kullancscsípés után eltelt pár nap,mire kijött a bőrén ez a kokárdaszerű jel,de neki fehér-piros volt.Már más tészta,hogy először elküldték a fenébe egy kenőccsel,visszament,más orvos nézte meg.Na az nagyon ideges lett, hogy melyik ökör volt az,aki ezt az egyértelmű jelet nem tudta értelmezni.Gyógyszert kellett neki szedni.Ha most nem tudsz elmenni,de gyanakszol,de mire eljutsz orvoshoz,ez elmúlik,kérj vértesztet.Az kimutatja egyértelműen.
2018. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elég halvány a folt, nem nagyon sikerült élesebb képet csinálnom.

[link]

Itt lehet jobban látszik. Az egész piros, nincsen benne fehér sáv.

2018. aug. 24. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:

A hármas vagyok.

Nekem ez nem tűnik Lyme-nak,de nem vagyok orvos.Sima rovarcsípés után is lehet ilyen.(méh vagy darázs pl)

Azért figyelgessed.Ha a google-ban rákeresel a lyme foltok képeire,akkor látod,milyen a kokárdás.

2018. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Remélem nem lyme kór, de azért rajta tartom a szemem és biztonságbol majd otthon elmegyek orvoshoz. Köszönöm a segítséget! 🙂
2018. aug. 24. 19:21
 7/8 anonim válasza:
Szerintem sem az, de nezesd még orvossal, engem is elküldött vérvételre.
2018. aug. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nagybotos ***** válasza:
Nem jön át a kép. de siess,orvos lássa, és ha idejében elcsíped, akkor óriási adag antibiotikummal megelőzhető a Lyme.Koncentrikus körök jelzik!
2018. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!