Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez kóros inzulin érték?

Ez kóros inzulin érték?

Figyelt kérdés

Inzulin rezisztencia vizsgálaton voltam, de csak 2 hét múlva van időpontom az orvoshoz és nagyon kíváncsi vagyok, jók-e az értékeim. A neten találtam dolgokat az értelmezéséhez, de nem vagyok benne biztos, hogy jól értem. Tehát,

glükóz éhgyomorra: 4,3

60 perc:6,3

120 perc:4,5

Inzulin: 3,2

Inzulin 60 perc: 69,8

Inzulin 120 perc: 27,4

Homa index: 0,61

Köszönöm a segítséget!


2018. aug. 28. 07:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ezek teljesen jó értékek sem inzulinrezisztenciád sem cukorbetegséged nincs.
2018. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Normálisan a vér glükóz koncentrációja 4,1-5,6 mmol/l tartománba esik. Ha ez az érték éhgyomri állapotban 5,6 - 7 mmol/l között van, illetve OGTT után 7,8-11 között van akkor kóros éhomi glükózt, kóros glükóz toleranciát jelez az érték. 7,0 feletti éhomi érték és ogtt után 11,0 mmol/l feletti vércukor értékeknél már manifeszt DM van.

A te értékeid jók, az éhgyomri (5,6 alatt van nálad) és ogtt (7,8 alatt maradt) értékek jók nagyon.

2018. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!